Opera 15 je tady

Je to měsíc, co Opera vydala první preview verzi svého prohlížeče s enginem Blink a nyní norská společnost zpřístupnila Operu 15 pro běžné uživatele.
reklama

Opera 15 je vůbec první verzí prohlížeče od norské společnosti, která je poháněna enginem Blink namísto starého Presta. Pokud jste již v květnu testovali Operu Next, mnoho novinek zde nenajdete. Ostatní uživatelé budou (snad) nadšeni z nového čistého designu, jenž si vzal některé prvky z Google Chrome, přičemž má i řadu nových funkcí, které jej od prohlížeče Googlu odlišují.

Mezi nimi je nová záložka Discover ukazující tříděný obsah z populárních zpravodajských kanálů. Funkce Stash umožňuje uživatelům ukládat stránky na později, na rozdíl od Instapaperu nebo Pocket však text dále neuzpůsobuje ke čtení.

Opera 15

Mezi další zajímavé funkce patří Speed Dial a "off-road mode", které se snaží o zrychlení fungování prohlížeče. Společnost Opera nyní vydává tři různé verze svých prohlížečů: Opera Developer, Opera Next (stabilní betaverze) a finální verze Opera Stable. Oficiální kompletní seznam nových funkcí podle příspěvku na Opera Desktop Team blog zatím nebyl sepsán, avšak na největší novinky se můžete podívat v tomto videu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru