Opera 12 přináší spoustu vylepšení

Společnost Opera Software vydala aktualizaci svého prohlížeče, který přináší vylepšené uživatelské rozhraní, nové funkce, zesílenou bezpečnost a výkon.
reklama

Na rozdíl od předchozích verzí nejsou změny ve vzhledu prohlížeče tak markantní, nově jej však lze upravit pomocí více než tří tisícovek tapet. Většina změn byla učiněna tak říkajíc "pod kapotou" včetně experimentální hardwarové akcelerace WebGL, která využívá GPU počítače k urychlení načítání webového obsahu. Opera 12 údajně také rychleji startuje. Mezi bezpečnostní funkce patří Do Not Track a nové ikonky, díky kterým by "uživatelé lépe než kdy dříve měli porozumět bezpečnostním nastavením."

Opera 12 přináší také nové možnosti HTML5, které dovolují stránkám přistupovat k webkameře uživatele a mikrofonu (vždy je vyžadováno povolení uživatele). V prohlížeči také již nejsou málo využívané funkce jako Unite, Widgets a Voice. Co se týče dalších zpráv ze světa prohlížečů, Google dnes oznámil, že další verze jeho Chrome bude využívat možností nového MacBooku Pro s Retina displejem.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru