Opera 11.10 Beta přináší vylepšený Speed Dial a další funkce

Opera tento týden vydala novou betaverzi svého webového prohlížeče, která přináší několik vylepšení uživatelského rozhraní, funkcí a výkonu.
reklama

Opera 11.10 s kódovým označením Barracuda přináší vylepšený Speed Dial, což je funkce, která umožňuje na startovací stránku prohlížeče umisťovat odkazy na oblíbené webové stránky – stránky si můžete vybrat buď sami, nebo využít doporučení prohlížeče.. Odkazy nyní můžete různě vizuálně upravovat (viz video).

 

Barracuda navíc přináší renderovací rozhraní Presto 2.8, díky kterému je zaručena kompatibilita pro obrázkový formát WebP od Googlu a některé nové prvky CSS3.

Mezi méně viditelné změny pak podle Opery patří to, že přídavky pro prohlížeč je nyní jednodušší instalovat a používat. Jako příklad společnost uvedla Flash Player od Adobe, který se instaluje "automaticky a bez povšimnutí uživatele." V neposlední řadě pak Opera vypíchla to, že ve verzi 11.10 uživatelé snadněji najdou nové funkce.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru