OnLive nemá licenci pro nabízení Windows 7 a Office pro iPady

Společnost OnLive minulý měsíc oznámila, že mezi své služby přidala Windows 7 desktop pro uživatele iPadu 2, čímž na těchto tabletech umožnila spouštět aplikace Microsoft Office. Samotný Microsoft se k tomu tehdy nijak nevyjádřil, i když se spekulovalo, že OnLive zpřístupnění Windows 7 na iPadu nepovolil. 
reklama

Nyní se však k celé záležitosti vyjádřil Joe Matz, viceprezident pro licencování a cenovou politiku produktů Microsoftu. "Vedeme s OnLive velmi aktivní jednání ohledně tohoto problému a jsme rozhodnuti celou věc rychle vyřešit," uvedl Matz. Microsoft byl nucen se k celé záležitosti veřejně vyjádřit poté, co vyšel článek společnosti Gartner. V tom se uvádí, že i když se aplikace Microsoft Office zpřístupněné na iPadu pomocí virtuálního prostředí Windows 7 stanou jistě velmi populárními, OnLive tím porušuje licenční ujednání.

"Organizace a koncoví uživatelé by si měli uvědomit, že pokud nainstalují OnLive Desktop Plus na své iPady, mohou se dostat do problémů s Microsoftem ohledně licencování. Microsoft ani OnLive totiž nezveřejnili jasné podmínky užívání této služby," uvedl Gartner. OnLive k celé věci pouze uvedlo, že probíhající jednání ohledně licencování nebude komentovat.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru