Online výuka webových technologií zdarma tento víkend

Tento víkend se objevily přinejmenším dvě akce, díky kterým se můžete zdarma naučit nejrůznější webové technologie, případně si rozšířit obzory o další znalosti. Bezplatný víkend doporučuji využít. Venku je stejně ošklivo...

Reklama

První, co mi přistálo v e-mailové schránce, bylo upozornění na bezplatný víkend s online kurzy, které jsou normálně placené, od CodeSchool. Jejich nabídka je rozdělena na HTML/CSS, JavaScript, Ruby, PHP, Python, .NET, iOS, Git, databáze a základy práce s jazykem R, regulárními výrazy nebo vývojářským nástrojem v prohlížeči Chrome.

Doporučuji kouknout zejména na CSS a oddíl s videokurzy věnovaný Flexboxu. Zajímavé je také školení základů SVG. U zřejmě všech kurzů po shlédnutí vysvětlujícího videa máte možnost si vše vyzkoušet v praxi a splnit úkol nakódováním drobných příkladů v online editoru.

Příznivci redakčního systému Drupal zase mohou oslavit roční výročí vydání finálky Drupalu 8 a kouknout se na web Drupal 8 Day. Najdete zde sérii online kurzů věnovaných právě osmičkové verzi Drupalu.

Reklama

Přidat komentář