Online sázky po internetu: od ledna konečně doopravdy

Dnes mi přišel e-mail, který zajisté potěší všechny sázkaře v České republice. Od ledna 2009 se totiž změní způsob kurzového sázení po internetu. Zdá se, že konečně k lepšímu. Doposud jste měli jako internetový sázkař dvě možnosti:
reklama

Tou první bylo využít služeb online sázkových kanceláří jako je bwin.com, které nejsou registrovány v České republice. Kartou převedete peníze na svůj sázkový účet a můžete začít. Případná výhra je opět vyplacena převodem. Problém je samozřejmě v tom, že české legislativě toto vadí. Důvodů je několik - údajná nemožnost ověřit věk sázejícího, daňové ztráty z výher atd.

Druhou možností je využít služeb, které nabízí třeba Sazka, kdy si přes internet sice sázenku podáte, pak ale stejně musíte navštívit sběrnu, kde svou sázku potvrdíte.

Od ledna se vše změní. Kurzové sázky online bude možné podávat kompletně po internetu, bez nutnosti navštivovat nějaké sběrné místo Sazky nebo sázku potvrzovat telefonem. Tím se Sazka dostává do pozice, kdy u nás může konkurovat zahraničním sázkovým kancelářím.

V tuto chvíli nevím, jaké přesně změny v legislativě budou. Pokud někdo víte, jak bude ošetřena možnost sázet u online sázkových kanceláří typu bwin.com, dejte prosím vědět do komentářů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Je velice zajímavé podívat se na celou situaci skoro po 10 letech od tohoto příspěvku. Skoro 10 let od spuštění online kurzového sázení se spustilo online (sazka spustila) sázení loterií. Tedy bylo to možné už dříve, ale bylo to protizákonné kupovat loterie u společností jako je lottoland atd.. Mohli jste se tím dostat do problému, jelikož tyto společnosti neměli licenci v ČR. Pokud teď chce nějaká společnost působit na Českém trhu, musí mít licenci, která není úplně levná a jen tak někdo jin edostane.

Po změně zákona ministrstvem financní, tadytěch společností co poskytují kurzové sázení, poker a další možnost "zábavy" nezbývá. jsem zvědav, kdo časem zažádá o licenci a kdo ji dostane.

Přišlo mi také velice zajímavé co řekl šéf Sazky.

„Z našich interních analýz vyplývá, že jednou z hlavních bariér pro podání sázenky je u mladých lidí neochota navštívit tradiční prodejní místa. Možnost vsadit si Sportku přímo na internetu je naopak pro tuto generaci zajímavá a lákavá,“ uzavírá Robert Chvátal. Zdroj: https://vyhraj.com/loterie-od-sazky-jsou-konecne-online/

Nevím jestli to, že bude sázet více a více mladých lidí, je zrovna nějaká pozitivní informace. Mám na tuhle věc trošku jiný názor no.

Profile picture for user Jan Polzer

:-) jo, to je opravdu po letech úsměvné. Já sám mám s odstupem devíti let od příspěvku také trochu jiný názor na sázení na internetu obecně. A souhlasím, že spatřovat pozitivum v tom, že více mladých lidí si vsadí Sportku, je takové zvláštní. Na druhou stranu je sázení Sportky v Česku něco jako tradice předávaná z generace na generaci.

Mimochodem, v týdnu prý nějaké společnosti poskytující sázky po internetu dostaly pokutu.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru