Online kurz pro Drupal 8 v češtině

Nejen v komentářích se ptáte na nějaké online kurzy Drupalu 8, které bych mohl doporučit. Jsou takové, třeba na drupalize.me. Pokud dáte přednost češtině, rád bych zde představil svůj online kurz pro Drupal, který jsem připravil před pár měsíci.
reklama

Drupal 8 se od sedmičky z pohledu uživatele liší v několika věcech. Řada modulů je již součástí jádra a nemusíte je instalovat separé. Řada věcí se ovládá trošku jinak. Ať už byste si rádi osvojili tyto novinky nebo jste v Drupalu začátečníci a rádi byste si v něm postavili firemní web vlastními silami, může vám můj kurz pomoci.

Rozdělil jsem jej do čtyř částí, během kterých postupně projdeme instalaci Drupalu a jeho první spuštění, jednotlivé části administrace, vytváření obsahu, práci s blokem a diskuzním fórem, vytváření vlastních typů obsahu, práci s Views, správu uživatelů a uživatelských práv, propojení na Google Analytics, doplnění věcí pro SEO atd. Výsledkem bude firemní web s katalogem produktů.

Online kurz o Drupalu 8 najdete na portálu kursy.cz pod názvem Budujeme web s Drupal 8.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru