Online jízdní řády IDOS obsahují chybu

Jízdní řády IDOS, se kterými se setkáte na internetu, obsahují chybu. Než se dnes vydáte na cesty hromadnou dopravou, ujistěte se, že nebudete stát v sychravém počasí na zastávce zbytečně dlouho. Nevím, jak je tomu v ostatních částech republiky, a zda jízdní řády IDOS jsou chybné všude, nicméně pro Brno, resp. pro IDS JMK, informace o chybě platí.

Reklama

Když jsem hledal spojení trolejbusem z Bystrce do centra Brna, IDOS mi pro dnešek, tedy 17. listopadu našel podezřele moc spojení na to, že je sváteční den a městská hromadná doprava jezdí ve stejném režimu, jako o víkendu - tedy jednou za čas. Ani pohled z okna na prázdnou konečnou, kde se běžně hromadí trolejbusy, nevypovídá nic o tom, že by měly jezdit každých pár minut.

[inline:idos.png]

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (www.kordis.cz) má na svém webu vývěsky jízdních řádů v PDF. Když jsem si ověřil, jak dnes doprava jezdí, bylo mé tušení o chybě v IDOSu potvrzeno. Jsem zvědav, kolik cestujících se dnes na informace v IDOSu spolehne a bude litovat.

[inline:kordis.png]

Víte o nějakých dalších chybách v jízdních řádech IDOS?

Reklama

Komentáře

chyby jsou i v jiznich radech pro mesto Plzen. taky to najde podezrele moc spojeni pro vikend ci svatek.....

Přidat komentář