OneDrive nyní s vylepšení pro sdílení fotek

Cloudové úložiště Microsoft OneDrive přišlo dnes s vylepšením v podobě funkce Alba. Ta umožňuje lepší prohlížení a sdílení fotografií, které máte do tohoto úložiště nahrány. Alba narozdíl od předchozího třídění mohou obsahovat fotky z různých složek, ve kterých máte na OneDrive své fotografie.

Reklama

Bezplatná verze OneDrive umožňuje nahrávat až 30 GB dat, které poskytují místo pro tisíce fotografií z fotoaparátu nebo mobilního telefonu, ze kterého se mohou do úložiště synchonizovat a zálohovat automaticky.

Dosud však prohlížení a především třídění fotek bylo poněkud nekomfortní. Když se něco nahraje z mobilního telefonu, míří to do jedné jediné složky. Co ale v případě, kdy chcete nasdílet jen některé fotografie a mít je rozděleny do alb? Ať už jde o výběr jen některých fotek z jedné složky nebo vícero fotek napříč složkami?

Nyní přišel OneDrive s řešení. Po kliknutí na Fotografie uvidíte nahoře novou kartu Alba. Po prvotním přepnutí vás OneDrive vyzve k vytvoření nového alba. Zadáte jeho název, naklikáte fotky a je hotovo. Také pohled na fotky je v albech jiný. Microsoft tu zobrazuje velké náhledy od kraje ke kraji. Na novou funkci reaguje také mobilní aplikace.

OneDrive Alba

Zajímavě zní také funkce pro automatické rozpoznávání obsahu na fotografiích a jejich štítkování. Na tomto vylepšení pracovali tvůrci OneDrive s lidmi z vyhledávače Bing a z Microsoft Research. Automatiku vyzkoušíte snadno - nahrajte na OneDrive dostatek fotek a koukněte se, jak aplikace automaticky vytvoří například štítky lidé, portrét atd. a umístí do nich příslušné fotky z vašeho úložiště.

Zdroj: The OneDrive Blog

Reklama

Přidat komentář