OneDrive nyní s vylepšení pro sdílení fotek

Cloudové úložiště Microsoft OneDrive přišlo dnes s vylepšením v podobě funkce Alba. Ta umožňuje lepší prohlížení a sdílení fotografií, které máte do tohoto úložiště nahrány. Alba narozdíl od předchozího třídění mohou obsahovat fotky z různých složek, ve kterých máte na OneDrive své fotografie.
reklama

Bezplatná verze OneDrive umožňuje nahrávat až 30 GB dat, které poskytují místo pro tisíce fotografií z fotoaparátu nebo mobilního telefonu, ze kterého se mohou do úložiště synchonizovat a zálohovat automaticky.

Dosud však prohlížení a především třídění fotek bylo poněkud nekomfortní. Když se něco nahraje z mobilního telefonu, míří to do jedné jediné složky. Co ale v případě, kdy chcete nasdílet jen některé fotografie a mít je rozděleny do alb? Ať už jde o výběr jen některých fotek z jedné složky nebo vícero fotek napříč složkami?

Nyní přišel OneDrive s řešení. Po kliknutí na Fotografie uvidíte nahoře novou kartu Alba. Po prvotním přepnutí vás OneDrive vyzve k vytvoření nového alba. Zadáte jeho název, naklikáte fotky a je hotovo. Také pohled na fotky je v albech jiný. Microsoft tu zobrazuje velké náhledy od kraje ke kraji. Na novou funkci reaguje také mobilní aplikace.

OneDrive Alba

Zajímavě zní také funkce pro automatické rozpoznávání obsahu na fotografiích a jejich štítkování. Na tomto vylepšení pracovali tvůrci OneDrive s lidmi z vyhledávače Bing a z Microsoft Research. Automatiku vyzkoušíte snadno - nahrajte na OneDrive dostatek fotek a koukněte se, jak aplikace automaticky vytvoří například štítky lidé, portrét atd. a umístí do nich příslušné fotky z vašeho úložiště.

Zdroj: The OneDrive Blog

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru