Olympiáda běží na Windows XP

Dobrou zprávou je pro společnost Microsoft jistě to, že letošní zimní olympijské hry konané v kanadském Vancouveru takřka bezvýhradně stojí na operačním systému MS Windows. Ta méně potěšitelná ovšem je, že nejde o Windows Vista ani Windows 7, ale Windows XP.
reklama

Je to tak trochu paradox, že celé olympijské hry staví na OS, který vznikl před hrami v roce 2002 v Salt Lake City a jenž je navíc dle MS již v podstatě výběhovým softwarem - viz pro letošek plánované ukončení podpory. Informaci o 100 % nainstalovaných XP potvrdili zástupci firmy Acer, kteří celou akci zásobili více jak 6 000 desktopy a notebooky.

Olympijské hry jsou z podstaty svojí filozofie poměrně konzervativní záležitost, takže není divu, že organizátoři sáhli po osvědčeném OS, namísto nejnovějšího. Cílem určitě bylo primárně zajistit perfektní chod a hladkou implementaci a nikoliv vyzkoušet co nejmodernější technologie, jak je zvykem na veletrzích.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru