Oficiální jméno Windows Server 8: Windows Server 2012

Poté, co byly oficiálně oznámeny tři hlavní edice Windows pro desktopy a tablety, přichází Microsoft s oficiálním pojmenováním nové verze svého serverového operačního systému. Přivítejte Windows Server 2012.
reklama

Serverová verze Windows 8 jde ruku v ruce s desktopovou. Snad nejvíce se asi mluví o tom, že i v novém Windows Serveru bude k dispozici rozhraní Metro. Zajímavý je také pohled na základní verzi systému nazývanou jako Core. Ta vždycky nabízela prázdnou plochu s příkazovým řádkem, nyní v ní zřejmě budou dostupné i některé základní nístroje pro nastavení systému v grafické podobě.

Windows Server 2012 by se na trhu měl objevit společně s Windows 8 někdy v 4. čtvrtletí letošního roku. Další informace najdete v tiskové zprávě Microsoftu Customers Find Success With Microsoft Private Cloud.

Tip: přehled edicí Windows 8 a jejich rozdílů

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru