Offline aplikace Chrome přicházejí na Mac

Uživatelé desktopů od Apple mohou nyní využívat „offline“ Chrome apps: Google včera z Chrome app launcheru pro Mac oddělal nálepku developer preview a vydal jeho plnohodnotnou verzi.
reklama

Hlavním rozdílem mezi webovými aplikacemi, které jsou již dostupné v Chrome Store a "novými" aplikacemi Googlu je, že tyto namísto v záložce vyhledávače běží v odděleném okně a spouštějí se z okna zvaném Chrome App Launcher. Nabídka těchto offline aplikací se neustále rozšiřuje, i když je aplikací samozřejmě stále méně, než v normálním Chrome Web Store: uživatelé Macu mohou využít například Pocket, Google Keep, The Economist nebo 500px. Chrome App Launcher mimo jiné umožňuje také hledat v aplikacích pomocí Apple Spotlight stejně jako v jakékoli jiné nativní aplikaci.

Chrome Apps mají přístup k Chrome API, který normální webové stránky nemají, takže mohou běžet offline, komunikovat s USB a Bluetooth zařízeními a automaticky se aktualizovat. Google oficiálně tyto aplikace pro Windows vydal v září, na launcher pro Linux se teprve čeká. Nutno podotknout, že Google se snaží své Chrome apps rozšířit na další platformy právě v době, kdy Microsoft přitvrzuje ve své kampani proti Chromebookům.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru