Offline aplikace Chrome přicházejí na Mac

Uživatelé desktopů od Apple mohou nyní využívat „offline“ Chrome apps: Google včera z Chrome app launcheru pro Mac oddělal nálepku developer preview a vydal jeho plnohodnotnou verzi.

Reklama

Hlavním rozdílem mezi webovými aplikacemi, které jsou již dostupné v Chrome Store a "novými" aplikacemi Googlu je, že tyto namísto v záložce vyhledávače běží v odděleném okně a spouštějí se z okna zvaném Chrome App Launcher. Nabídka těchto offline aplikací se neustále rozšiřuje, i když je aplikací samozřejmě stále méně, než v normálním Chrome Web Store: uživatelé Macu mohou využít například Pocket, Google Keep, The Economist nebo 500px. Chrome App Launcher mimo jiné umožňuje také hledat v aplikacích pomocí Apple Spotlight stejně jako v jakékoli jiné nativní aplikaci.

Chrome Apps mají přístup k Chrome API, který normální webové stránky nemají, takže mohou běžet offline, komunikovat s USB a Bluetooth zařízeními a automaticky se aktualizovat. Google oficiálně tyto aplikace pro Windows vydal v září, na launcher pro Linux se teprve čeká. Nutno podotknout, že Google se snaží své Chrome apps rozšířit na další platformy právě v době, kdy Microsoft přitvrzuje ve své kampani proti Chromebookům.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář