Office Starter: jak budou vypadat bezplatné Office

Microsoft včera poprvé blíže promluvil o bezplatné verzi svého kancelářského balíku. Na co se můžeme těšit? O balíku Microsoft Office Starter 2010, který by měl být zdarma, avšak obsahovat bude pouze základní nástroje, toho doposud Microsoft příliš neprozradil.

Reklama

Chris Capossela z Microsoftu však o tom, co uživatelé mohou od Office Starter očekávat, promluvil včera pro CNET. Capossela potvrdil to, co se již dříve předpokládalo - Office Starter bude obsahovat ořezané verze Wordu a Excelu a dostupný bude zdarma. Má to však jeden háček - v kancelářském balíku se budou zobrazovat reklamy, které se mají měnit každých 45 sekund.

Capossela ujistil, že reklamy nebudou nijak souviset s obsahem dokumentu. Software tedy nebude dokument uživatele skenovat a hledat v něm klíčová slova, podle kterých by vybral vhodnou reklamu, jak se dříve někteří odborníci na bezpečnost obávali. Reklamy spíše budou uživatele podněcovat k tomu, aby upgradovali na placenou verzi Office. Co se týče funkcí, uživatelé Office Starter budou moci otevřít všechny soubory napsané ve formátech Wordu i Excelu.

Na druhou stranu však uživatelé nebudou moci používat rozšířené funkce, jako třeba automatické tabulky obsahu (ve Wordu). Microsoft již dříve oznámil, že se pokusí proces upgradu na vyšší verzi Office co nejvíc usnadnit, takže k odemčení funkcí placené verze tohoto kancelářské balíku bude stačit pouhý kód, který uživatel obdrží při platbě. Při upgradu z Office Starter na vyšší verzi tedy nebude tedy nutná žádná reinstalace programu. Co si o Office Starter myslíte vy? Využijete tento bezplatný kancelářský balík podporovaný reklamami?

Zdroj: cnet.com

Reklama

Přidat komentář