Office pro iPad nově s podporou tisku a další novinky

Kancelářský software Microsoft Office ve verzi pro tablety iPad spuštěný zhruba před měsícem, se dočkal první aktualizace. Ta přináší podporu tisku, SmartGuides v PowerPointu a několik dalších vylepšení.
reklama

Mezi požadavky, které vývojářský tým Office pro iPad obdržel, byla nejčastěji zmiňována podpora tisku z tabletových verzí kancelářských aplikací. Ta tedy přichází s novou verzí a využívá technologii AirPrint, podobně jako jiné aplikace schopné tisku z iPadu.

Při tisku z Wordu pro iPad si můžete vybrat, zda dokument vytisknete se značkami nebo bez nich. Excel pro iPad umožňuje tisk označených buněk, jednoho listu nebo celého sešitu. V PowerPointu i v předchozích zmíněných můžete samozřejmě nastavit i konkrétní strany pro vytištění.

Tisk z Excelu pro iPad

Smart Guides (v české verzi Vodítka?) doplněné do tabletového PowerPointu umožňují rychle zarovnat objekty do jedné linie. V Excelu pro iPad naleznete nově funkci AutoFit pro nastavení šířky více řádků nebo výšky více sloupečků najednou.

Vodítka v PowerPointu pro iPad

První aktualizace Office pro iPad přináší také opravy několik chyb a vylepšení stability aplikací.

Připomínám, že Office pro iPad lze nainstalovat zdarma z AppStore. Pokud se však nechcete spokojit jen s režimem pro čtení, musíte si předplatit službu Office 365.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru