Office pro iPad budou v první polovině roku

Minulý rok bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer potvrdil, že se pracuje na verzi Office pro iPad a nyní se objevily informace, podle kterých by tato mobilní verze kancelářské sady měla být vydána v první polovině tohoto roku.

Reklama

Office pro iPad se původně měly objevit na podzim roku 2014, avšak datum vydání bylo nakonec posunuto. V současné době nejsou dostupné žádné bližší informace ohledně toho, co můžeme z hlediska funkčnosti očekávat. Podle všeho půjde o ořezanou verzi desktopové verze, která bude ke svému fungování vyžadovat předplatné Office 365. Podle vždy dobře obeznámené Mary Jo Foleyové z portálu ZDNet se můžeme těšit i na propojení s OneDrive spolu s možností ukládat data lokálně.

Microsoft vydal Office pro iPhone v červnu minulého roku. Tato verze kancelářského balíku nabízí přístup k Wordu, Excelu a PowerPointu - avšak pouze pokud má uživatel předplatné Office 365. To začíná na v přepočtu sto korunách měsíčně. V současné době mají uživatelé iPadu podle Microsoftu možnost přistupovat k Office skrze Office Web Apps.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář