Office pro Android a iPhone budou pro domácí uživatele zdarma

Po včerejším vydání mobiblní verze svého kancelářského balíku Office Microsoft oznámil, že jeho kancelářská sada bude pro domácí uživatele Androidu a iPhonů dostupná zcela zdarma. Uživatelé tabletů iPad si však i nadále budou muset pořídit předplatné.

Reklama

To znamená, že aplikace ke svému fungování nebude při zobrazování a editování dokumentů vyžadovat předplatné Office 365. Software lze stáhnout z Google Play i Apple App Store. Je však třeba upozornit, že aplikace jsou zdarma dostupné opravdu pouze pro domácí uživatele a firmy si budou muset zakoupit měsíční předplatné Office 365. A je tu ještě jedno omezení: bezplatná aplikace PowerPointu umožňuje pouze zobrazovat a upravovat již existující dokumenty, ne vytvářet nové, jako je tomu u Wordu a Excelu. 

Microsoft se tak vydal po vzoru Googlu, které pro uživatelé své mobilní platformy nabízí bezplatné kancelářské aplikace. Americký gigant také doufá, že uživatelé si doma bezplatně software otestují a následně si zakoupí předplatné k Office Mobile na iPad nebo si kancelářskou sadu pořídí pro desktop. K využívání Office na iPadu je stále třeba roční předplatné Office 365 za 99 dolarů.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář