Office pro Android a iPhone budou pro domácí uživatele zdarma

Po včerejším vydání mobiblní verze svého kancelářského balíku Office Microsoft oznámil, že jeho kancelářská sada bude pro domácí uživatele Androidu a iPhonů dostupná zcela zdarma. Uživatelé tabletů iPad si však i nadále budou muset pořídit předplatné.
reklama

To znamená, že aplikace ke svému fungování nebude při zobrazování a editování dokumentů vyžadovat předplatné Office 365. Software lze stáhnout z Google Play i Apple App Store. Je však třeba upozornit, že aplikace jsou zdarma dostupné opravdu pouze pro domácí uživatele a firmy si budou muset zakoupit měsíční předplatné Office 365. A je tu ještě jedno omezení: bezplatná aplikace PowerPointu umožňuje pouze zobrazovat a upravovat již existující dokumenty, ne vytvářet nové, jako je tomu u Wordu a Excelu. 

Microsoft se tak vydal po vzoru Googlu, které pro uživatelé své mobilní platformy nabízí bezplatné kancelářské aplikace. Americký gigant také doufá, že uživatelé si doma bezplatně software otestují a následně si zakoupí předplatné k Office Mobile na iPad nebo si kancelářskou sadu pořídí pro desktop. K využívání Office na iPadu je stále třeba roční předplatné Office 365 za 99 dolarů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru