Office "Gemini" bude možná již na podzim

Microsoft údajně již na podzim tohoto roku vydá významnou aktualizaci kancelářského balíku Office, již vyvíjí pod kódovým označením Gemini.
reklama

Jak jsme vás již několikrát informovali v minulosti, Microsoft údajně pracuje na zcela nové strategii, podle které bude vydávat významné aktualizace pro svůj operační systém častěji, než jednou za tři čtyři roky. První taková aktualizace s kódovým označením Blue by se mohla objevit již v červnu. Microsoft však plánuje provést podobné změny i na dalších platformách. Podle vždy dobře informované Mary Jo Foleyové z portálu ZDNet budou v podobných cyklech vydávány i updaty pro kancelářský balík Office. A první z nich s názvem Gemini by se mohl objevit již na podzim tohoto roku.

V rámci Gemini by měly být aktualizovány klíčové aplikace Office jako Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Není zatím jasné, jaké změny aktualizace přinesou, podle Foleyové by však mohly být konečně vydány verze těchto aplikací ve stylu Metro. V současné době Microsoft nabízí verze Office pro Windows RT, kromě OneNote a Lync jde však prakticky o aplikace Office 2013 vytvořené pro desktop. I když jsou podle Microsoftu "optimalizované pro dotyk", uživatelské rozhraní není zdaleka tak příjemné, jak by mohlo být.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru