Office 2013 půjde nainstalovat jen na jedno PC

Nový kancelářský balík Office 2013 budou uživatelé moci v rámci jedné licence nainstalovat pouze na jedno PC, a to navždy.
reklama

Office 2010 uživatelům umožňovaly, aby si je naráz nainstalovali na až dvě zařízení a jakmile člověk staré zařízení přestal používat, licence byla přenositelná na nové. To u Office 2013 nepůjde. Nové uživatelské podmínky (EULA) umožňují nainstalovat kancelářský balík od Microsoftu pouze na jeden počítač - navždy. A to je velmi nepříjemná zpráva, obzvláště pokud uvážíme, že nejdražší edice bude stát téměř deset tisíc korun. Výše uvedený výklad podmínek EULA již (i když velmi nerad) potvrdil také samotný Microsoft. "Ne, uživatel opravdu nemůže přenést licenci z jednoho počítače na druhý," stojí v oficiálním prohlášení.

Zůstává otázkou, jak bude Microsoft tuto svou novou politiku vymáhat a není také jasné, co společnost považuje za "nový počítač". Umožní nám Microsoft alespoň vyměnit paměť RAM? Na tyto otázky zaměstnanci Microsoftu zatím nedokázali odpovědět.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru