Office 2013 - co můžeme čekat po vydání Office 2010

Microsoft nedávno představil novou verzi svého kancelářského balíku, Microsoft Office 2010. Málokdo však ví, že společnost již potichu pracuje na nové verzi - Office 15.
reklama

První zmínky o další verzi kancelářského balíku se začaly objevovat na podzim a v zimě minulého roku, kdy několik zaměstnanců Microsoftu nezávisle na sobě v médiích zmínilo, že další verze Office bude mít přízvisko "15". Zdroje uvnitř Microsoftu pak zahraničním novinářům jméno Office 15 potvrdily a na stránkách softwarového gigantu se dokonce objevila nabídka zaměstnání, ve které bylo přímo uvedeno "Office 15."

Na serverech Microsoftu pak byl objeven dokument, ve kterém se o Office 15 píše. Kdy se na nový kancelářský balík ale můžeme těšit? Dřív, než bylo potvrzeno jméno Office 15, se o nové verzi balíku mluvilo jako o Office 2013 a 2013 je podle serveru MicrosoftKitchen přesně to datum, kdy se nový balík objeví na trhu. Což by mělo být cca rok po vydání nových Windows 8. Stejně tak jsou Office 2010 vydávány téměř rok po Windows 7.

Další otázkou je, jak budou Office 15 vypadat - budou mít pouze přepracované uživatelské rozhraní z verze 2010 nebo půjde o něco zcela nového? Pozorovatelé se shodují na tom, že co se vzhledu týče, žádná dramatická změna nás čekat nebude - už kvůli tomu, že se zcela novým rozhraním přišly Office 2007 a verze 2010 jej pouze vylepší.

Office 15 by stejně jako předchozí verze tohoto balíku měly obsahovat aplikace Outlook, Word, Excel, Access, PowerPoint a SharePoint - v této oblasti se tedy žádná změna nekoná. O konkrétních funkcích zatím nejsou dostupné žádné informace – jediné, co je podle MicrosoftKitchen jasné je, že Excel 15 přinese zcela novou průlomovou funkci. Otázkou je jakou.

Novinkou, která je již téměř jistá však je, že Microsoft za tři roky nechystá pouze desktopovou verzi Office, nýbrž pracuje prý i na další verzi pro mobilní telefony (tedy pro operační systém Windows Phone 7). Podle několika nabídek zaměstnání, které se objevily na webu Microsoftu, společnost hledá programátory do vývojářského týmu Office, kde by měli pracovat na Office Mobile. Nová mobilní verze by se na trhu měla objevit současně s vydání Office 15. Na to, zda se tyto předpovědi splní, si ale budeme muset ještě počkat.

Zdroj: MSKitchen

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Nový IT trend (trvající už přinejmenším hodně let, ale ne všude tu jakoby příležitost viděli ve stejný čas) - jaké jsou ty zásadní inovace od ver. 2003??? Kromě idiotské změny UI a pár naprosto nevýznamných funkciček pro pseudokomfort to "nabízí" xy negativ ve formě nových NEKOMPATIBILNÍCH formátů a především funkcionalit, často naprosto nelogicky schované funkce, absenci předchozích "features" (tak třeba šrafování v Excelu a PP - hodně důležité pro ČB tisk, který je přednastaven v řadě i hodně velkých firem s ohledem na optimalizaci nákladů / jo, jistě, můžu si stáhnout doplněk, pokud o něm ale vůbec vím - a hlavně - proč bych si měl kupovat něco, co v konečném důsledku vede ke snížení produktivity, nefungují různá makra ve VB, propojení s Accessem atd.?!). Co zas nebude fungovat v 10? Ještě pořádně ani 10 nevyšla a už bude další - akorát prachy v prachu! :-((( Nakonec stačí Software602, však co...

návštěvník

No nevím.. MS Office nepoužívám už deset let. OpenOffice.org mi přebohatě stačí a je legálně zadarmo

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru