Odpověď Googlu na Siri: Majel

Vypadá to, že Android  v příštím roce konečně dostane hlasového asistenta podobného Siri od Apple - jmenovat se bude Majel.
reklama

Matias Duarte, šéf divize Android v Googlu v rozhovoru uvedl, že jeho společnost chce "využít přístup jako ve Star Treku a posunout hlasového asistenta na zcela novou úroveň." I když zatím o Majelu není známo příliš mnoho informací, je jisté, že Google na vytvoření takové aplikace prostředky jistě má. Podle Duarteho bude Majel postaven na základě hlasových dat, které Google získal za několik let provozu služeb 411 a Google Voice. Při tvorbě aplikace pomůže také firma dceřinná firma Googlu Phonetic Arts, která se specializuje na vývoj hlasových aplikací.

Stejně jako Siri, která se stále nachází ve stadiu betatestování, i Majel nebude ihned po zpřístupnění uživatelům Androidu hotový produkt. Podle Duarteho první verze jeho nové aplikace nebude umět vykonávat příkazy podle hlasových pokynů, nýbrž pouze hledat odpovědi na položené otázky ve službách Googlu. Majel by měl být vydán na počátku příštího roku, ovládání telefonu a jeho aplikací hlasem přijde o něco později.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru