OBRAZEM: High-Tech dům budoucnosti podle Microsoftu

Microsoft představil svou vizi o domovu budoucnosti, který je plný nejnovějších technologií. Domov byl postaven v centrále Microsoftu a téměř na každé jeho zdi nejdeme nějaký dotykový displej.

Reklama

A na co že se v budoucnu můžeme podle Microsoftu těšit? U vstupu do domu bude univerzální nabíječka, na které nabijete téměř jakékoli zařízení jen tím, že jej na ni položíte (včetně náramnkových hodinek). Díky různým senzorům v domě se vám pak na kuchyňské lince automaticky zobrazí, jaké vám chybí potraviny či drogerie. Z potravin, které máte doma, systém umí automaticky vytvářet recepty na různá jídla. Domov budoucnosti se také bude starat o vaše zdraví - na digitálním displeji se můžeme podívat na celé naše tělo a zobrazit různé diety.

Středem domova má být podle Microsoftu obývací pokoj, kterému vévodí stůl, který v prostoru nad sebou dokáže vyprodukovat 3D obraz - ať už vaší oblíbené galerie nebo filmu. V neposlední řadě pak dům nabídne pokoj pro dítě, jehož všechny stěny jsou interaktivní tvořeny velkými dotykovými panely, díky kterým již vaše ratolest nebude muset vylepovat a po nějaké době zase strhávat ze zdi plakáty, prostě si je na zeď promítne. Je to jen sci-fi, nebo se technologií, které Microsoft prezentuje ve svém “domově budnoucnosti” opravdu za pár let dočkáme?

Na fotografie high-tech domova budoucnosti se určitě podívejte zde.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář