OBRAZEM: High-Tech dům budoucnosti podle Microsoftu

Microsoft představil svou vizi o domovu budoucnosti, který je plný nejnovějších technologií. Domov byl postaven v centrále Microsoftu a téměř na každé jeho zdi nejdeme nějaký dotykový displej.
reklama

A na co že se v budoucnu můžeme podle Microsoftu těšit? U vstupu do domu bude univerzální nabíječka, na které nabijete téměř jakékoli zařízení jen tím, že jej na ni položíte (včetně náramnkových hodinek). Díky různým senzorům v domě se vám pak na kuchyňské lince automaticky zobrazí, jaké vám chybí potraviny či drogerie. Z potravin, které máte doma, systém umí automaticky vytvářet recepty na různá jídla. Domov budoucnosti se také bude starat o vaše zdraví - na digitálním displeji se můžeme podívat na celé naše tělo a zobrazit různé diety.

Středem domova má být podle Microsoftu obývací pokoj, kterému vévodí stůl, který v prostoru nad sebou dokáže vyprodukovat 3D obraz - ať už vaší oblíbené galerie nebo filmu. V neposlední řadě pak dům nabídne pokoj pro dítě, jehož všechny stěny jsou interaktivní tvořeny velkými dotykovými panely, díky kterým již vaše ratolest nebude muset vylepovat a po nějaké době zase strhávat ze zdi plakáty, prostě si je na zeď promítne. Je to jen sci-fi, nebo se technologií, které Microsoft prezentuje ve svém "domově budnoucnosti" opravdu za pár let dočkáme?

Na fotografie high-tech domova budoucnosti se určitě podívejte zde.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru