Obliba Windows 7 roste, nicméně XP stále odmítají odejít na důchod

Většina zákazníků společnosti Microsoft využívajících její nejnovější OS Windows 7 se shoduje, že jsou s ním spokojeni, nicméně z průzkumu firmy Forrester Research vyplynulo i to, že většina uživatel XP ještě stále nemá důvod přecházet někam jinam.
reklama

Výzkumu se zúčastnilo celkem 4 559 amerických uživatel, kteří se z 86 % shodli, že jsou s Windows 7 spokojeni. Ten stejný výzkum každopádně naznačil i cosi dalšího – že je 43 % uživatel XP s tímto OS stále spokojeno natolik, že nevidí důvod k upgradu na vyšší verzi. Největším konkurentem W7 tím pádem není Mac, ale XP.

I když se Microsoft snaží tlačit zákazníky do W7 ukončením podpory XP, ještě stále to s lidmi nijak výrazně nepohnulo. Je možné, že popularitě XP napomohlo i uvedení OS Vista v roce 2007 zákazníkům (a 2006 OEM), kteří, poučeni, již MS nevěří. Povědomí o OS přitom mezi lidmi je – na 90 % uživatel PC ví, co to je Windows 7.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru