Objeven první botnet vytvořený ze smartphonů s Androidem

Bezpečnostní experti oznámili, že byl objeven vůbec první botnet na světě vytvořený ze smartphonů s operačním systémem Android.
reklama

Terry Zink ze společnosti Forefront botnet objevil tak, že si při zkoumání spamu ve své e-mailové schránce všiml malého nápisu "Odesláno z Yahoo! Mailu na Androidu". Dále Zink zjistil, že tento mail a jemu podobné přicházely z Čile, Libanonu, Ománu, Filipín, Ruska, Thajska, Ukrajiny, Venezuely a Saudské Arábie. "Všechny tyto zprávy byly rozeslány ze zařízení postavených na Androidu. Je to vůbec poprvé, co jsme něco takového zaznamenali," řekl Zink s tím, že útočníci pravděpodobně získali kontrolu nad smartphony díky tomu, že si jejich uživatelé stáhli aplikaci z neoficiálního App Storu. "Jde o další evoluční krok v této hře na kočku a myš."

Slova Zinka potvrdila i bezpečnostní společnost Sophos. Podle ní se však běžní uživatelé nemusejí ničeho obávat, jelikož "nakažená" aplikace s největší pravděpodobností nepocházela z Google Play. Zajímavé je, že Google informace o botnetu ze smartphonů zcela vyvrátil. "Dostupné důkazy nijak nepodporují tvrzení, že existuje botnet ze smartphonů s Androidem. Podle naší analýzy spammeři využívají infikované počítače a falešné mobilní signatury ve snaze obejít anti-spamové mechanismy v e-mailových klientech," uvedl Google.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru