Obama hovořil o svobodném internetu v Šanghaji

Americký prezident Barrack Obama vedl neobvykle otevřenou debatu o neomezeném přístupu k informacím s šanghajskými studenty.
reklama

Čína zkrátka miluje zdi. Jak jinak si vysvětlit, že po Velké čínské zdi dala vzniknout i neméně slavné zdi internetové, s jejíž pomocí blokuje strana „nepohodlné“ zdroje typu YouTube či FaceBook, kde by člověk mohl nedejbože přijít k jiným názorům, nežli hlásají transparenty.

O to více překvapivě zní proto informace, že Barrack Obama diskutoval s čínskými studenty na citlivé téma svobodného přístupu k informacím. Jak se dá ovšem očekávat, záznam živě streamoval pouze web Bílého domu, Čína si něco podobného přirozeně live nemohla dovolit (a také nedovolila) – pouze se na informačním webu objevil sumář dotazů a odpovědí.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru