Nvidia Optimus aneb přepínatelné grafiky i pro notebooky

Idea za notebooky s více grafikami je prostá – když uživatel nebude výkon potřebovat (psaní e-mailů, chatování, ...), tak se přepne notebook na integrovaný grafický čip. Když si naopak před spaním bude chtít zachránit pár rukojmí v Countrovi, zkrátka hru spustí a aktivuje se sama výkonnější grafika.
reklama

Příbuzná technologie sice existuje již cca 3 roky, nicméně její rozšíření na trhu zatím bylo mizivé, nemluvě o řadě nepříjemných vlastností typu nutnost restartu či fyzické přehození vypínače.

Společnost Nvidia nyní představila podobnou technologii jménem „Optimus“, která by se měla poprvé objevit u notebooků značky ASUS: Půjde o modely UL50Vf, U30Jc, N61Jv, N71Jv a N82Jv. Uživatel tak má po starostech, jelikož Optimus se přepíná automaticky.

Zdroj: Betanews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru