Nový web s Drupalem: Crikvenica-Chorvatsko.cz

Spustil jsem nový občasník o chorvatském městečku Crikvenica. Web je postaven na redakčním systému Drupal 6 a využívá téma vzhledu Corolla od Kiwi Themes.

Reklama

Důvodem pro vznik webových stránek Crikvenica-Chorvatsko.cz byl nedostatek informací, které jsem na českém internetu o daném místě pociťoval. Přestože se nejedná o typickou destinaci českých dovolenkářů, byla by škoda se omezit jen na kusé informace na stránkách cestovních kanceláří.

Tématem vzhledu Corolla jsem byl příjemně potěšen. Pro Drupal přibývají stále nová a lepší témata, která umožňují pružné nastavení svých vlastností, aniž by člověk musel sáhnout do CSS. V případy Corolly je to změna barev počtu sloupců a rozměru webu.

Pokud vás zajímají drobnosti o chorvatském městě Crikvenica, koukněte se občas na tento nový web, nebo si jej přidejte do RSS čtečky. Články budou přibývat minimálně jednou měsíčně. Web rozhodně neustrne, na druhou stranu nebude aktualizován tak často, jako Maxiorel.

Stránky najdete na adrese www.crikvenica-chorvatsko.cz.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Dobrý deň p. Polzer,

 

nádhera, veľmi pekná stránka, v Crikvenici sme boli, veľmi pekné spomienky.

Kúpil som si aj Vašu knihu o Drupal, som veľmi spokojný.

Prajem veľa zdaru v ďalšej činnosti.

 

SA

Dobrý den, jak udělaný ten obrázek u článku? Je to uživatelského obrázku? Jak se zařídí, aby byl pokaždé jiný, u každého článku jiný? Díky

V případě www.crikvenica-chorvatsko.cz je to tak, že obrázek vkládám značkou img přímo do textu. Je to jednoduchý web, nechtěl jsem ho přeplňovat moduly. Navíc je aktualizován tak jednou do měsíce, takže těch pár minut práce mi nevadí.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Myslel jsem, že je to uděláno jinak. Spíš mi šlo o to, abych tam ten obrázek měl dynamicky, protože chci zařídit v šabloně proklik přes obrázek na detail článku. Ale nepodařilo se mi to udělat.  Byla by rada? Díky?

Třeba CCK políčko ImageField, do kterého si ten obrázek nahrajete.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ahoj,

díky za tip na šablonu, jak nastavím zobrazování toho menu? 

Díky Za odpověď

Nenítřeba to nastavovat, pokud menu neobsahuje žádné položky, není vidět. Po zadání nějaké položky do primary menu se to objeví.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Už se zobrazuje a zobrazovalo se i v době psaní předchozího komentáře. Jen jsem byl v admin části, tak se menu nezobrazovalo...

Dobrý den, nevíte prosím vás čím to je, že když cokoliv změním v CSS, tak se mi to nezobrazuje? Přednastavené barevné módy v Corolle, se mi moc nelíbí , tak bych si to chtěl upravit po svém. 

Dobrý den, to tedy nevím, když neuvádíte adresu svého webu… Možná máte zapnuto cacheování CSS a proto se změny ve stylech na webu hned nepromítají.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář