Nový web s Drupalem: Crikvenica-Chorvatsko.cz

Spustil jsem nový občasník o chorvatském městečku Crikvenica. Web je postaven na redakčním systému Drupal 6 a využívá téma vzhledu Corolla od Kiwi Themes.
reklama

Důvodem pro vznik webových stránek Crikvenica-Chorvatsko.cz byl nedostatek informací, které jsem na českém internetu o daném místě pociťoval. Přestože se nejedná o typickou destinaci českých dovolenkářů, byla by škoda se omezit jen na kusé informace na stránkách cestovních kanceláří.

Tématem vzhledu Corolla jsem byl příjemně potěšen. Pro Drupal přibývají stále nová a lepší témata, která umožňují pružné nastavení svých vlastností, aniž by člověk musel sáhnout do CSS. V případy Corolly je to změna barev počtu sloupců a rozměru webu.

Pokud vás zajímají drobnosti o chorvatském městě Crikvenica, koukněte se občas na tento nový web, nebo si jej přidejte do RSS čtečky. Články budou přibývat minimálně jednou měsíčně. Web rozhodně neustrne, na druhou stranu nebude aktualizován tak často, jako Maxiorel.

Stránky najdete na adrese www.crikvenica-chorvatsko.cz.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Dobrý deň p. Polzer,

 

nádhera, veľmi pekná stránka, v Crikvenici sme boli, veľmi pekné spomienky.

Kúpil som si aj Vašu knihu o Drupal, som veľmi spokojný.

Prajem veľa zdaru v ďalšej činnosti.

 

SA

návštěvník

Dobrý den, jak udělaný ten obrázek u článku? Je to uživatelského obrázku? Jak se zařídí, aby byl pokaždé jiný, u každého článku jiný? Díky

Profile picture for user Jan Polzer

V případě www.crikvenica-chorvatsko.cz je to tak, že obrázek vkládám značkou img přímo do textu. Je to jednoduchý web, nechtěl jsem ho přeplňovat moduly. Navíc je aktualizován tak jednou do měsíce, takže těch pár minut práce mi nevadí.

návštěvník

Myslel jsem, že je to uděláno jinak. Spíš mi šlo o to, abych tam ten obrázek měl dynamicky, protože chci zařídit v šabloně proklik přes obrázek na detail článku. Ale nepodařilo se mi to udělat.  Byla by rada? Díky?

Profile picture for user Jan Polzer

Nenítřeba to nastavovat, pokud menu neobsahuje žádné položky, není vidět. Po zadání nějaké položky do primary menu se to objeví.

návštěvník

Dobrý den, nevíte prosím vás čím to je, že když cokoliv změním v CSS, tak se mi to nezobrazuje? Přednastavené barevné módy v Corolle, se mi moc nelíbí , tak bych si to chtěl upravit po svém. 

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, to tedy nevím, když neuvádíte adresu svého webu... Možná máte zapnuto cacheování CSS a proto se změny ve stylech na webu hned nepromítají.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru