Nový web Paměť národa

Post Bellum, Český rozhlas a Ústav pro studium totalitních režimů spolupracují na novém projektu Paměť národa. Nový web nabídne vzpomínky a svědectví přes 800 pamětníků "2. světové války, domácího odboje 1939–1945, obětí holocaustu, politických vězňů 50. let, ale ve zvláštní kategorii i funkcionářů výkonné moci – agentů KGB, NKVD, StB, bachařů, politických funkcionářů a dalších."
reklama

Web by se měl zařadit po bok největších multimediálních portálů shromažďujících svědectví a vzpomínky pamětníků v aduiovizuální podobě.

Portál, který najdete na adrese www.pametnaroda.cz, bude spuštěn zítra, tedy 28. října 2008. Do začátku jsou připraveny stovky portrétů, tisíc hodin zvukových záznamů, stejný počet fotografií a asi tři tisíce stran odborných textů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru