Nový trend mobilního vývoje: Rozšířená realita

Pokud jde o vývoj na mobilní platformy, vždy to byla tak trochu specifická oblast. Nejnovější trend ovšem naznačuje, kde by pro ni mohlo ležet těžiště zájmu v příštích letech...
reklama

"Rozšířená realita" je obecně schopnost smartphonu či komunikátoru přepsat reálné vizuální informace získané skrze digitální fotoaparát informacemi libovolného druhu. Až donedávna byla AR (Augmented Reality) doménou několika málo her, mobilních laboratoří a studentských projektů, nyní se však věci přiblížily praxi.

Nový trend mobilního vývoje: Rozšířená realita

Spolu s uvedením nových smartpohnů řady iPhone 3GS nebo těch běžících na Android OS se začínají množit i AR aplikace. Moderní technika má vše potřebné pro podobné nasazení: GPSku, kompas, akcelerometr a rovněž i slušné procesory. Jako typický příklad z praxe je poslední týdny uváděna aplikace Layar Reality Browser 2.0, která umí právě na Android OS strojích zobrazovat informace z webů Wikipedia a Yelp na základě toho, co právě majitel zařízení vidí.

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru