Nový standard WiFi 802.11ac bude již v tomto roce

Nový standard WiFi s názvem 802.11ac, jenž nahradí existující 802.11n, bude podle nových informací na konci tohoto roku nebo počátkem roku příštího
reklama

Standard 802.11ac bude fungovat výhradně na frekvenci 5GHz, zatímco -n běží buď na 2.4GHz nebo na 5GHz. I když 2.4GHz nabídne lepší dosah, funguje na této frekvenci již řada jiných technologií, které signál mohou rušit, jako třeba mikrovlnky nebo Bluetooth headsety. 5GHz pásmo má navíc více kanálů, se kterými lze pracovat a šířka každého kanálu je 80MHz namísto 40MHz u 802.11n.

"Papírově" by nový standard měl nabídnout maximální bandwitch 433 mbps, zatímco -n nabízí pouze 150 mbps. Reálná rychlost však bude třetinová nebo maximálně poloviční, což však bude stále více, než nabízí současný standard. První zařízení opatřená 802.11ac budou mít limitována počet antén na odesílání a přijímání na dvě nebo tři. Routery a zařízení s podporou nového standardu by měly být na trhu před letošními Vánocemi.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru