Nový nástroj od Microsoftu umožní jednoduše přemístit data z Windows XP na novější verzi OS

Navzdory tomu, že značné množství lidí stále používá Windows XP, Microsoft jejich podporu ukončí 8. dubna. A od 8. března společnost začne uživatele pomocí vyskakujícího okna na tento fakt upozorňovat. Okno s oznámením se objeví osmého každého měsíce do té doby, než jej uživatel vypne (nebo upgraduje na novější verzi OS).

Reklama

V pop-up okně bude zobrazen také odkaz na webové stránky týkající se ukončení podpory XP, takže se uživatelé mohou dozvědět více o tom, co pro ně ukončení podpory vlastně znamená. Podle nedávného průzkumu NetMarketShare XP ovládaly 29 % trhu s Windows. A to je stále úctyhodné množství uživatelů, vezmeme-li v úvahu, že Windows XP byly vydány před více než 12 lety. Proč však lidé OS stále využívají, když existují alternativy jako Windows 7?

Možná, že uživatelé se jednoduše nechtějí zabývat s problémy, které může přinést ztráta dat a nastavení při migraci na nový systém. Microsoft si je toho vědom, a tak v rámci partnerství se společností Laplink, která se specializuje na nástroje určené k přenášení dat vytvořil nástroj s názvem PCmover Express for Windows XP, který jednoduše přenese data, nastavení a profily z XP na novější verzi operačního systému. Aplikace bude bezplatně dostupná v průběhu tohoto týdne na windowsxp.com.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář