Nový nástroj od Microsoftu umožní jednoduše přemístit data z Windows XP na novější verzi OS

Navzdory tomu, že značné množství lidí stále používá Windows XP, Microsoft jejich podporu ukončí 8. dubna. A od 8. března společnost začne uživatele pomocí vyskakujícího okna na tento fakt upozorňovat. Okno s oznámením se objeví osmého každého měsíce do té doby, než jej uživatel vypne (nebo upgraduje na novější verzi OS).
reklama

V pop-up okně bude zobrazen také odkaz na webové stránky týkající se ukončení podpory XP, takže se uživatelé mohou dozvědět více o tom, co pro ně ukončení podpory vlastně znamená. Podle nedávného průzkumu NetMarketShare XP ovládaly 29 % trhu s Windows. A to je stále úctyhodné množství uživatelů, vezmeme-li v úvahu, že Windows XP byly vydány před více než 12 lety. Proč však lidé OS stále využívají, když existují alternativy jako Windows 7?

Možná, že uživatelé se jednoduše nechtějí zabývat s problémy, které může přinést ztráta dat a nastavení při migraci na nový systém. Microsoft si je toho vědom, a tak v rámci partnerství se společností Laplink, která se specializuje na nástroje určené k přenášení dat vytvořil nástroj s názvem PCmover Express for Windows XP, který jednoduše přenese data, nastavení a profily z XP na novější verzi operačního systému. Aplikace bude bezplatně dostupná v průběhu tohoto týdne na windowsxp.com.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru