Nový Media Server přinese na iOS Flash

Adobe minulý týden vydalo Flash Media Server verze 4.5, který podle společnosti na platformu iOS od Apple přinese Flash.
reklama

I když prohlížeč Safari v iOS Flash stále nepodporuje, dodavatelé obsahu budou moci Flash na iPhony a iPady dodat pomocí HTTP Live Streamingu, což je protokol, pomocí kterého Apple umožňuje "posílat živé nebo nahrané video na iPad, iPhone, iPod touch a Mac a za použití běžného web serveru." Podle Adobe dodavatelé obsahu budou mít z nové podpory iOS v rámci Media Serveru radost, neboť budou mít "jedno jednoduché řešení pro distribuci obsahu, ať už webový prohlížeč na daném zařízení Flash podporuje či nikoli."

Apple na svých mobilních zařízeních Flash nepodporuje, neboť podle bývalého šéfa Steva Jobse je tato platforma špatně navržena a způsobuje pouze komplikace. Navíc je prý Flash nevhodný pro mobilní zařízení, neboť z nich vysává energii a má spoustu bezpečnostních děr. Vývojáři proto musejí své aplikace psát pomocí otevřených standardů jako CSS, JavaScript a HTML5.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru