Nový Live SkyDrive - 5GB úložiště pro vaše data online

Microsoft uvolnil v nové verzi svou službu Live SkyDrive, která umožňuje ukládat vaše data pohodlně na internetu a soubory následně sdílet pomocí aplikací z balíčku Windows Live Suite, jako je například Windows Live Messenger nebo blogovací portál Windows Live Spaces. Nový SkyDrive slibuje vyšší rychlost a pětinásobné navýšení původní velikosti na celkem 5 GB.

Reklama

Služba Live SkyDrive se zbavila také přídomku Beta, jde tedy již o plně funkční ostrou verzi, která je nově k dispozici celkem v osmatřiceti zemích světa. Myslíte že je mezi nimi i Česká republika? Pak budete asi řádně zklamáni, nic takového se zatím nekoná.

V naší malé zemičce si tedy budeme muset na oficiální dostupnost Live SkyDrive ještě pár týdnů/měsíců počkat. Prozatím je k dispozici české rozhraní, která vám oznámí, že v naší zemi zatím není služba SkyDrive dostupná. Můžete však používat složky ostatních uživatelů, pokud vám udělí oprávnění.

Bohužel nezafungoval ani známý trik se změnou umístění a jazyka na angličtinu, takže si v Česku skutečně budeme muset počkat na uvedení verze pro nás. případně máte-li někdo jiný trik, jak zprovoznit SkyDrive už nyní, budu rád, když se o něj podělíte.

Reklama

Komentáře

no problém je v tom, že podobných zpráviček jsem četl dneska několik, nicméně každý k tomu doporučení dodával, že to nemá otestováno :-)

Podobný trik fungoval, když jsem se chtěl z Česka registrovat na mailovou adresu @live.com, ale na SkyDrive to nezabírá :-)

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Funguje jednoduchý trik přepsat v odkazu cs-cz na en-us http://skydrive.live.com/?mkt=en-us Skydrive používám v pohodě už od bety a zrovna předevčírem si ho s pomocí tohoto triku zakládala i kamarádka.

Toto sice předělá stránku do angličtiny, ale výsledek je tentýž: Not available in your region. Zkoušel jsem to už včera.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zhruba před týdnem jsem to zprovoznil tak, že kromě rozhraní live.com ,kde jsem změnil jazyk na "en", jsem v prohližeči nastavil preferovaný jazyk na totéž.
Po uploudování pár souborů jsem vše nastavil zpět na "cs" a funguje mi to dále bez problémů. Většina popisků je dokonce česky. Jediné co dělám "navíc" je, že mám záložku na SkyDrive, protože v českém rozhraní jsem nenašel odkaz.

Odkaz mi funguje, můžu se normálně registrovat. Jestli to nebude tím, že opera mini má proxy někde ve finsku nebo kde

vo vseobecnosti, vsetky taket sluzby, ktore su obmedzene na urcite uzemie, su na 99% pristupne z usa...staci pouzit HOTSPOT SHIELD (freeware), ktory vytvori vpn s ip adresou z USA..takto mi funguje napr. skydrive, alebo hulu.com a pod...oplati sa vyskusat...

Včera jsem zkoušel změnit si nastavení umístění v profilu na USA, ale nezabralo to. Nějaké návody jak na to jsem ale dnes našel v diskusi na Živě.cz - tady: http://www.zive.cz/default.aspx?section=21&server=1&article=140453&forum, tak je asi zkusím otestovat - třeba něco zabere.

Byť na druhou stranu si říkám k čemu mi to bude, když můžu mít od známého klidně 50GB na FTP serveru :-). Ale ani to jsem zatím nevyužil - nerad dávám data z vlastního PC někam pryč. Jediné co mě napadá, je možnost využití jako zrcadlo pro instalační soubory. Vždy když stáhnu nějakou novou verzi programu, tak si jej uložím do složky na disku, kde mám všechny aktuální instalátory mnou používaných programů (u některých i dvě tři verze zpět). Takhle bych mohl ten téměř 5GB velký balík pohodlně přemístit na server a uvolnit si tak místo na disku :).

Spoustu popisů chyb máte zde ....

On asi psal url adresu někam do tagů a to se tu bohužel nezobrazilo...

Funguje to bez problémů v češtině. Ani nebylo třeba měnit jazyk.
Jinak můžete použít například anonymizer.in a proxy (například 198.45.18.113 port 8080). Ale to jsem nepotřeboval.

Důkaz funkčnosti:
https://cid-71b0349914cab41b.skydrive.live.com/self.aspx/Obr%c3%a1zky/Wi...

~~ Moshe

Odkaz nefunguje, prý That file seems to be missing.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ahoj, použil jsem dle rady doplněk k firefoxu xB-Browser. A jede to ok. Vcetne cestiny. Ostatni radoby "navody" ruzne po netu mi nefungovaly...

Přidat komentář