Nový kodek H.265 nabídne kvalitnější video

Organizace Moving Picture Experts Group (MPEG) představila návrh nového video formátu, který by měl nabídnout dvojnásobnou kvalitu videa, než současný standard.
reklama

Nový formát byl nazván High Efficiency Video Coating neboli HEVC a bude obsahovat kodek H.265, jenž je dvakrát tak efektivní, než současný H.264/AVC. "Okolo nového formátu je velký humbuk, neboť se díky němu bude moci snížit přenos bitů za sekundu na polovinu a stále se dosáhne obrazu té samé kvality," řekl Per Rojdh ze společnosti Visual Technology. H.265 by se mohl objevit v "ultra HD televizních pořadech", které díky němu budou mnohem kvalitnější, než současný 1080p obraz.

Díky formátu se také značně sníží objem dat, která jsou přenášena při streamování videa přes mobilní sítě. Podle Frojdha by se H.265 měl objevit již na počátku příštího roku. "Bude chvíli trvat, než se objeví u televizních služeb, v mobilním odvětví bude však přijmut velmi rychle,“ dodal Frojdh.

Zdroj: DailyTech
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru