Nový iPhone byl představen

Apple včera představil novou verzi svého iPhonu - přináší lepší fotoaparát, nahrávání HD videa a mnohem více.
reklama

Společnost Apple včera na konferenci WWDC představila čtvrtou generaci svého iPhonu. Ten na první pohled zaujme větší kamerkou s LED bleskem, která nyní má pět megapixelů (iPhone 3GS měl jen 3 MP). Nově přibyla i kamerka u displeje pro video hovory. A změn se dočkal i samotný displej. Jeho velikost sice zůstává stejná, je však až čtyřikrát citlivější a má větší rozlišení - 960x 640 pixelů. Kontrastní poměr je 800:1. Podle Apple má tedy jeho nový iPhone v segmentu smartphonů největší rozlišení na světě. Navíc je prý i nejtenčím chytrým telefonem.

Co se hardwaru telefonu týče, nový iPhone je poháněn procesorem A4, jenž nahradil starší A8. Vyměněna byla baterie telefonu, který nově vydrží 300 hodin pohotovostního režimu, 10 hodin práce s připojením na Wi-Fi (podporován je i standard 802.11n), 7 hodin telefonování, 6 hodin práce se zapnutou 3G sítí (stahování rychlostí až 7.2Mbps), 10 hodin prohlížení videa a 40 hodin poslechu hudby.

Nový iPhone umí na rozdíl od svých předchůdců navíc nahrávat 720p HD video, které lze jednoduše upravovat softwarem iMovie, který firma prodává za necelých pět dolarů. iPhone 4 dorazí na pulty obchodů v pěti zěmích světa 24. června a do čtyř měsíců bude dostupný v téměř 90 zemích světa. Zákazníci si budou moci vybrat ze dvou provedení – černého a bílého a velikostí disku 16GB a 32GB.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru