Nový Free Software Directory nabídne tisíce bezplatných programů

V současné době existují bezplatné nebo open source alternativy snad ke každému programu - jen je najít. K tomu může posloužit například včera znovuspuštěný katalog bezplatných aplikací s názvem Free Software Directory.
reklama

"Free Software Directory fungoval téměř deset let a byl jedním z našich nejpopulárnějších projektů," řekl John SUllivan z Free Software Foundation. "Avšak s tím, jak vznikalo stále větší a větší množství bezplatného softwaru jsme chtěli náš web tomuto náporu přizpůsobit a přepracovat naše stránky tak, aby sem nové programy mohli vývojáři bez problémů vkládat a uživatelé je jednoduše našli."

Nový Free Software Directory nabízí více než 6500 programů a denně jsou přidávány nové. Každý z nich mohou uživatelé stahovat, používat a sdílet zcela bezplatně. Jednotlivé programy jsou po jejich vložení do archivu otestovány a odzkoušeny. Dostupné jsou aplikace jak pro Windows, tak pro Mac OS X a Linux. Nové stránky byly vytvořeny za použití MediaWiki - bezplatného softwaru, na kterém běží Wikipedia - pro snadnější zapojení uživatelů do komunity.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Hezké, ale nepřehledné. Množství programů velice různé kvality. Proto pro uživatele, který hledá alternativu bych spíš doporučil stránky projektu Gizmo's Freeware Reviews http://www.techsupportalert.com/, mimochodem běžící nyní v Drupalu, nebo projekt AlternativeTo http://alternativeto.net/

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru