Nový Chrome přináší bezpečnější Flash

Google vydal dvaadvacátou verzi svého populárního webového prohlížeče Chrome, který nabídne několik zajímavých funkcí, jež se týkají bezpečnosti.
reklama

Google do Chrome pro Windows integroval Pepper Flash plug-in s plnohodnotnou hardwarovou akcelerací, díky které by uživatelé měli být víc než kdy dříve chráněni proti útokům pomocí Flashe. Doplněk Flashe je ukryt v Sandboxu prohlížeče Chrome a podle Googlu se díky této změně snížil počet pádů prohlížeče, jež byly zapříčiněny Flashem, o 20 %. Uživatelé Linuxu se výše zmíněné změny dočkali již před několika měsíci při vydání dvacáté verze Chrome.

I když není příliš obvyklé, aby uživatelé Linuxu dostali nový plug-in dříve, než uživatelé Windows, dává to smysl, jelikož Adobe před několika měsíci oznámilo zastavení vývoje doplňku Flash pro Linux. Chrome je postaven na Linuxu, takže pokud by nebyla žádná podpora Flashe pro Linux, nebyl by ani žádný Flash pro Chrome. A Google si je na rozdíl od Apple vědom toho, že mnoho stránek na internetu Flash stále používá. Uživatelé Chrome pro Mac by stejnou aktualizaci měli obdržet v blízké budoucnosti.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru