Nový bezplatný antivirus od AVG přináší ochranu na cloudu

Společnost AVG vydala novou verzi svých bezpečnostních produktů pro příští rok, která přináší řadu vylepšení a pozměněné uživatelské rozhraní, jež by mělo lépe spolupracovat s Windows 8.
reklama

Rozhraní je pravděpodobně tou největší novinkou. AVG se podle svých slov snažilo, aby vyvážilo možnosti standardní kontroly svých produktů pomocí klávesnice a myši a nové možnosti, jež přinese dotyková verze Windows 8. Společnost se také zaměřila na výkon - čas, nutný ke spuštění programů, byl zkrácen o čtvrtinu a doba skenování se zkrátila o 36 %. Firewall byl údajně pozměněn tak, aby jej bylo možné jednodušeji nastavovat a nyní obsahuje funkci s názvem "file reputation", jež testuje všechny nové soubory přidané do počítače proti databázi na cloudu. Díky tomu by uživatelé měli být ještě více chráněni.

A na jaké novinky se mohou těšit uživatelé bezplatné verze antiviru AVG? Kromě nového rozhraní a vylepšení výkonu přináší bezplatná verze softwaru také třeba lepší monitorování paměti, AVG Secure Search (dříve známý jako LinkScanner) a také výše zmíněnou funkci, v rámci které antivir porovnává nové soubory v PC s cloudem. "Jsme také první společností, která uživatelům nabídne u bezplatné verze antiviru aktivní funkci Do Not Track k ochraně soukromí," uvedl šéf AVG JR Smith.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru