Nový AppWave Store nabízí přístup k populárním aplikacím jedním kliknutím

Společnost Embarcadero technologies oznámila spuštění AppWave Store, který by se od konkurenčních e-shopů s aplikacemi měl odlišovat jednoduchým užíváním a novými funkcemi.
reklama

AppWave Store uživatelům umožňuje vyhledat a přenášet aplikace pro Windows pomocí nové technologie chytrého přenosu aplikací s názvem Smart App Streaming a ihned je lokálně spustit PC s využitím nové inteligentní izolace aplikací ("Smart App Isolation"). Podle výrobce AppWave odstraňuje tři největší potíže se software pro Windows, kterým čelí oddělení IT, a to:

ztrátu času a zdrojů způsobená vyhledáváním, získáváním, distribucí, instalací a odinstalací software pro PC

degradaci stability a výkonu prostředí Windows po instalaci aplikací

nedostatek znalostí o tom, jak je software v organizacích vlastně využíván

"Lidé dnes očekávají okamžitý přístup k libovolné aplikaci, kterou potřebují, na svých mobilních zařízeních, ale software pro PC vězí stále v 90. letech: požaduje zdlouhavé stahování a instalace, které mohou neblaze ovlivnit výkon prostředí Windows", říká Wayne Williams, ředitel společnosti Embarcadero. "V našem AppWave Store jsme vytvořili první skutečný obchod s aplikacemi pro software pro Windows. Vytvořili jsme též obchodní platformu AppWave pro organizace, které kromě výhod AppWave potřebují i sledování využívání veškerých aplikací pro Windows v rámci organizací."

Obchod AppWave Store je součástí platformy AppWave využívající chytrého přenosu aplikací z cloudu. Umožní uživatelům vyhledávat a okamžitě spouštět aplikace pro PC z libovolného místa, podobně jako YouTube přenáší videa nebo Netflix filmy. Aplikace se ukládají a spouštějí lokálně na uživatelském počítači, takže každé další spuštění již nepotřebuje síťové připojení. 

Na rozdíl od virtualizačních technologií a podobně jako u mobilních zařízení umožní nová technologie inteligentní izolace aplikací zabudovaná v AppWave spouštět aplikace neomezenou rychlostí. Aplikace jsou vzájemně integrovány mezi sebou a se stolním prostředím; zachovávají si přitom obvyklý výkon na PC bez ohledu na počet aplikací, které si uživatel stáhne (více v tomto videu). Nutno však dodat, že v porovnání s konkurenčními e-shopy s aplikacemi má AppWave Store zatím velmi omezenou nabídku.

Zdroj: TZ
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru