Nový Adobe Acrobat 9 Pro vylepší sadu Creative Suite 3.3

Společnost Adobe Systems Incorporated dnes oznámila, že nový software Adobe Acrobat 9 Pro bude začleněn do sad programů Adobe Creative Suite 3.3 Design Premium a Standard, Creative Suite 3.3 Web Premium a Creative Suite 3.3 Master Collection. Adobe Creative Suite 3.3 Design Premium také obsahuje Adobe Fireworks CS3 jako speciální nabídku pro grafické návrháře, kteří potřebují rychle vytvářet prototypy webových stránek. Tato výkonná aktualizace softwaru pro grafický návrh a vývoj od Adobe, který představuje standard ve své oblasti, umožní grafikům, profesionálním tvůrcům webu a poskytovatelům tiskových služeb používat nové způsoby vytváření a distribuce poutavého obsahu.
reklama

„Adobe nadále rozšiřuje své vedoucí postavení a přináší inovace v PDF, které poslouží grafikům, vývojářům i poskytovatelům obsahu,“ řekl John Loiacono, vedoucí viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „V Acrobatu 9 jsme zkombinovali výkonnost, rozšířenost a bohatý obsah dvou široce rozšířených formátů souborů, Adobe Flash a PDF, abychom našim zákazníkům umožnili vytvářet atraktivní a poutavé zážitky, připravovat vysoce kvalitní soubory PDF a efektivněji spolupracovat.“ 

Novátorské možnosti pro každý tvůrčí pracovní postup

V Acrobatu 9 Pro mohou návrháři zkombinovat soubory PDF, video, zvuk a další dokumenty do portfolií PDF, která lze snadno distribuovat a jednoduše procházet s použitím přizpůsobitelné interaktivní navigace navržené v Adobe Flash. Návrháři mohou do svých souborů PDF zahrnout video a soubory aplikací kompatibilní s přehrávačem Flash Player a pak přehrávat tento obsah v softwaru Acrobat 9 Pro a Adobe Reader 9.

Acrobat 9 Pro umožňuje návrhářům efektivní a výkonnější spolupráci na dokumentech. S použitím softwaru Acrobat 9 Pro a služeb na Acrobat.com mohou nyní uživatelé snadněji vytvářet a spravovat formuláře a sbírat data formulářů. Web Acrobat.com, který nyní umožňuje bezplatné přihlášení jako veřejná beta verze, je nová sada hostovaných služeb, kterou společnost Adobe také dnes představila. Návrháři používající Acrobat 9 mají také možnost použít Acrobat.com, aby byli se svými klienty doslova na stejné straně s použitím společné navigace v dokumentech PDF v reálném čase. Klientům stačí pro jejich účast pouze Adobe Reader.

Profesionálové v oblasti tisku mohou nyní s inteligentní funkcí Náhled přetisku přesně vidět interakce mezi překrývajícími se objekty, protože náhled přetisku se v Acrobatu 9 Pro a Adobe Readeru 9 zapne a vypne automaticky. Tiskoví profesionálové mohou také spolehlivě převádět barvy z jednoho barevného prostoru do jiného, přepnout černé v RGB a CMYK na plné černé a mapovat jednu barvu na jinou barvu, včetně mapování barev na přímé barvy Pantone s použitím vestavěných standardních knihoven barev Pantone. Funkce Porovnat dokumenty identifikuje rozdíly mezi různými verzemi dokumentů, včetně změn textu, formátování textu, obrazů, tloušťky čar a pozadí.

Dynamické prototypy webu

Software Adobe Fireworks CS3, který je nyní přibalen do sady Creative Suite 3.3 Design Premium, poskytuje grafickým návrhářům flexibilní nástroj k vytváření prototypů webových stránek pro interaktivní projekty. Fireworks CS3 obsahuje společnou knihovnu předem sestavených prvků, nabízí schopnost rychle editovat vektorové kresby i bitmapové obrazy a umožňuje bezproblémovou integraci s programy Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Dreamweaver a Adobe Flash.

Ceny a dostupnost

Adobe Creative Suite 3.3 se na celém světě začne dodávat od července 2008. Všechna vydání budou fungovat na platformách Mac OS X 10.4.11 nebo 10.5 na počítačích s procesorem Intel a Microsoft Windows XP a Windows Vista a budou dostupná přes autorizované prodejce Adobe a v online obchodu Adobe Store na: www.adobe.com/go/buy_creativesuite. Odhadované koncové ceny jsou 57 200 Kč bez DPH za Adobe Creative Suite 3.3 Design Premium, 36 310 Kč bez DPH za Adobe Creative Suite 3.3 Design Standard, 48 610 Kč bez DPH za Adobe Creative Suite 3.3 Web Premium, 80 090 Kč bez DPH za Adobe Creative Suite 3.3 Master Collection. Zákazníci společnosti Adobe mají mnoho možností upgradů. Podrobnější informace o softwaru Acrobat 9 Pro v sadě CS3.3 najdete na www.adobe.com/go/acrobatpro_creative. Informace o zásadách upgradování, cenách a jazykových verzích najdete na: www.adobe.com/go/creativesuite.

O společnosti Adobe

Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru