Nový add-on pro Firefox prozradí jak vás webové stránky sledují

To, že celá řada webových stránek sleduje naše chování na internetu, je známá věc. Mozilla proto vydala pro svůj Firefox nový add-on, který vám vizuálně ukáže, jak celý proces probíhá.
reklama

Nový přídavek s označením Lightbeam je založen na experimentálním prvku Collusion a funguje tak, že monitoruje webové stránky, jež umožňují třetím stranám sledovat uživatele. Přídavek nabízí tři možnosti zobrazení dat: Graf, Hodiny a Seznam. Uživatel díky nim může zkoumat data v čase a prostoru a co je možná důležitější, plug-in dokáže určit, na jakém místě který web začíná sledovat jeho pohyb. 

Add-on umožňuje také sdílení, díky kterému uživatelé mohou svá data (nebo jejich části) vložit do databáze Lightbeamu, což umožňuje tvůrcům přídavku vytvořit si představu o globálních trendech. V současné době má Lightbeam velmi pozitivní hodnocení - 4 z 5 hvězdiček na stránkách Mozilly. K jeho instalaci je třeba Firefox 19 a vyšší (současná verze má číslo 24).

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru