Novinky v Zoner Photo Studio X podzim 2018

V rámci pravidelných půlročních aktualizací nyní přichází oblíbený správce a editor fotografií Zoner Photo Studio X s novým nástrojem na tvorbu videa, výměnou presetů a propojením katalogu se službou Zoner Photo Cloud.

Reklama

Je tu podzim, a pro fanoušky programu Zoner Photo Studio znamená další z půlročních aktualizací. Kromě tradičních oprav drobných chyb jsou tentokrát hlavní novinky tři. A kupodivu ta nejzajímavější se netýká tak úplně fotografií, ale videa.

Zoner Photo Studio X podzim 2018

Sdílení a organizace presetů

Připravená nastavení různých nástrojů nazývaná presety umožňují fotografům rychlejší úpravy. Nové ZPS X přichází s možností presety organizovat ve složkách a různě je řadit. Nechybí import a export presetů, což otevírá zajímavé možnosti výměny nastavení mezi uživateli. Podzimní aktualizace rovněž přidává nový extra balíček presetu zaměřený na tonální rozsah a barvy.

Katalog propojený se Zoner Photo Cloud

Cloudové úložiště Zoneru lze nyní přidat přímo do katalogu v Zoner Photo Studiu X úplně stejně jako jiné složky. Tedy včetně offline prohlížení, rychlého vyhledávání a třídění. Optimalizace systému nahrávání nyní dovoluje upload až 0,5 TB během 48 hodin. Samozřejmě za předpokladu rychlého připojení k internetu.

Pusťte se do editace videa v Zoner Photo Studio X

Podle mého názoru suverénně největší novinka v podzimní aktualizaci Zoner Photo Studio X je editor videa. Jednoduchá střižna v ZPS míří na uživatele Windows Movie Makeru, kteří však chtějí něco víc.

Editor videa v ZPS X dovede pracovat s několika obrazovými a zvukovými stopami, nabízí časovou osu pro snadný střih s možností rychlého přidávání videa, fotografií či přechodových efektů. Textové popisky samozřejmě nechybí. Zajímavého výsledku dosáhnete při přidání časosběru s použitím efektu panningu.

Zoner Photo Studio X podzim 2018

Editor zvládá export až do rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu a umí celou řadu formátů, včetně videa na výšku. Podporuje také kodek HEVC.

Další informace najdete v článku na webu Zoneru.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář