Novinky v online editoru Cloud9

Cloud9 je online editor pro vývojáře, který nabízí v prostředí webového prohlížeče plnohodnotný programátorský editor s podporou syntaxe mnoha programovacích jazyků i webových aplikací, jako je třeba WordPress. Nedávno došlo k několika zajímavým aktualizacím, které činí Cloud9 ještě zajímavějším a doporučuji jej proto vyzkoušet.

Reklama

Musím se přiznat, že s Cloud9 nepracuji pravidelně, ale vždy jen trošku nahlédnu, co už umí nového. Koncept, kdy je všechno vývojové prostředí postaveno jen jako aplikace běžící v rámci webového prohlížeče, je docela zajímavý. Rychlost a odezva je vcelku dobrá, například automatické dokončování psaného kódu v PHP je okamžité.

Cloud9 nově přichází s tématem vzhledu Flat Light inspirovaným iOS 8, designem Google Material a Metrem (nebo tedy Modern UI) od Microsoftu. Plochý moderní vzhled by se vám mohl líbit.

Mnohem více mě zaujala podpora FTP a SFTP, byť je zatím jenom v betaverzi. Přímo z Cloud9 se tak můžete připojit ke vzdáleným serverům a začít na nich editovat kód, namísto toho, abyste jej nejprve třeba přes Git převáděli do pracovní plochy v Cloud9. Otázkou je, co bezpečnost a ukládání hesel...

Několika vylepšení se dočkal režim, kdy editor v Cloud9 funguje v režimu odpovídajícímu hardcore editoru Vim.

Cloud9 najdete na adrese c9.io. Základní verze je zdarma.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář