Novinky v online editoru Cloud9

Cloud9 je online editor pro vývojáře, který nabízí v prostředí webového prohlížeče plnohodnotný programátorský editor s podporou syntaxe mnoha programovacích jazyků i webových aplikací, jako je třeba WordPress. Nedávno došlo k několika zajímavým aktualizacím, které činí Cloud9 ještě zajímavějším a doporučuji jej proto vyzkoušet.
reklama

Musím se přiznat, že s Cloud9 nepracuji pravidelně, ale vždy jen trošku nahlédnu, co už umí nového. Koncept, kdy je všechno vývojové prostředí postaveno jen jako aplikace běžící v rámci webového prohlížeče, je docela zajímavý. Rychlost a odezva je vcelku dobrá, například automatické dokončování psaného kódu v PHP je okamžité.

Cloud9 nově přichází s tématem vzhledu Flat Light inspirovaným iOS 8, designem Google Material a Metrem (nebo tedy Modern UI) od Microsoftu. Plochý moderní vzhled by se vám mohl líbit.

Mnohem více mě zaujala podpora FTP a SFTP, byť je zatím jenom v betaverzi. Přímo z Cloud9 se tak můžete připojit ke vzdáleným serverům a začít na nich editovat kód, namísto toho, abyste jej nejprve třeba přes Git převáděli do pracovní plochy v Cloud9. Otázkou je, co bezpečnost a ukládání hesel...

Několika vylepšení se dočkal režim, kdy editor v Cloud9 funguje v režimu odpovídajícímu hardcore editoru Vim.

Cloud9 najdete na adrese c9.io. Základní verze je zdarma.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru