Novinky v Komodo IDE 9.1

Programátorský editor a vývojové prostředí Komodo vyšlo ve verzi 9.1. Přidává správce balíčků, spouštění příkazu ze shellu a vlastní rozložení pracovní plochy.
reklama

Správce balíčků, se kterým Komodo IDE 9.1 přichází, slouží ke snadné interakci se správci balíčků pro webové a jiné projekty, aniž by bylo nutné opustit prostředí programu. Podporovány jsou v tuto chvíli Bower, NPM, Composer, Gem, PIP, CPAN, PyPM a PPM.

Aby bylo možné se správci balíčků pracovat, objevuje se v Komodo 9.1 nový Commando scope nazvaný Shell Scope, pomocí kterého lze spouštět příkazy z příkazového řádku.

Po ukončení a opětovném startu Komodo prostě obnoví pracovní plochu do stavu, v jakém byla před ukončením IDE. To je známá skutečnost. Nově však přibyla možnost, aby si programátor jednotlivé stavy pracovní plochy ukládal a obnovoval sám.

Další informace o odkaz na stažení nové verze najdete na webu komodoide.com.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru