Novinky a řešení Novellu na veletrhu Invex 2007

Společnost Novell-Praha se i v letošním roce účastní mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex. Na 400 m2 představí aktuální novinky ze svého portfolia produktů a služeb, jak z oblasti open source, tak i komerčně distribuovaného softwaru. Veletrh bude probíhat ve dnech 23.–27. října 2007 v areálu brněnského výstaviště a stánek Novellu bude umístěn v pavilonu V s číslem 015.
reklama

Na stánku Novellu budou představeny produktové novinky jako Novell Open Enterprise Server II, nová verze úspěšného řešení postaveného na silných stránkách SUSE Linux Enterprise platformy a NetWare. NOES II poskytuje workgroup služby, nabízí inovace pro storage management v podobě Dynamic Storage Technology, užší integraci s Windows prostředím a v neposlední řadě podporuje virtualizaci pro maximálně  efektivní využití hardwarových investic. 

Další vystavovanou novinkou bude Novell ZENworks Virtual Machine Management, který zabezpečuje úplnou správu životního cyklu virtuálního prostředí. ZENworks VMM umožňuje efektivně implementovat virtualizaci v datových centrech a usnadní dosažení požadovaných návratností investic do IT. Mimo jiné nabízí správu virtuálních prostředí a řízení fyzických a virtuálních nodů. Cluster-aware virtualizace zajišťuje redundanci, vysokou dostupnost a disaster recovery. 

Velká pozornost bude rovněž věnována i sadě aplikací pro malé a středně velké podniky a organizace Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition. Tento cenově výhodný balíček obsahuje linuxový server a desktopové komponenty s elektronickou poštou, funkcemi týmové spolupráce a nejpokročilejšími dostupnými open source kancelářskými produkty. Zákazníci s novou sadou aplikací získají lepší návratnost investic do IT a nejsou omezeni pouze na nákladné proprietární softwarové balíčky.

Mezi prezentovanými produkty nechybí operační systémy SUSE Linux Enterprise ServerSUSE Linux Enterprise Desktop pro podnikové nasazení, které jsou klíčovým prvkem strategie Novellu v oblasti Linuxu. Tradiční podniková řešení Novellu bude zastupovat především Novell GroupWise, systém pro komunikaci a týmovou spolupráci, a Novell ZENworks, řešení pro správu podnikových zdrojů a aktiv v oblasti IT. Na Invexu bude prezentováno rovněž řešení správy identit a uživatelských účtů Novell Identity Manager, které již získalo řadu významných ocenění. 

Domácím uživatelům nabídne Novell novou verzi komunitní linuxové distribuce openSUSE 10.3 s nejnovějšími verzemi uživatelského prostředí GNOME a KDE a dalšími vylepšeními. Tento operační systém, plně vybavený pro práci s multimédii, internetem i běžnými typy dokumentů, vzniká za široké spolupráce s celosvětovou komunitou open source.

„Stejně jako v loňském roce bude i letos na stánku Novellu probíhat celodenní pásmo prezentací, na jehož přípravě spolupracuje Novell se svými partnery, společnostmi Lenovo, Intel, Datron, ClarioNet a Václavem Šamšou ze společnosti TDP,“ řekl Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell-Praha. „Prezentace odkryjí možnosti a přínosy nasazení otevřených a na standardech založených řešení Novellu, nejen pro rozvoj podnikání.“ 

Specialisté z Novellu a partnerských společností budou v konferenčních prostorách stánku prezentovat například nový Novell Open Enterprise Server II, řešení Novell Workgroup nebo Linux v mobilních telefonech, dále bude formou ukázky představeno řešení správy identit uživatelů, výhody systému Novell GroupWise nebo webové rozhraní d-portal. 

Témata a časový harmonogram prezentací Novellu a jeho partnerů najdete na internetových stránkách na adrese http://www.novell.cz/invex2007.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru