Novinky na Maxiorlovi leden 2014

Na Maxiorlovi jsem během ledna upravil několik věcí, které se z velké části týkají uživatelských účtů. Proto volím formu aktuality, abych vás na ně upozornil. Stručně - vylepšené profily, newslettery a brzké smazání neaktivních uživatelských účtů.
reklama

Na konci loňského roku proběhl malý facelift webu, který měl v lednu pokračování a skončil úpravami uživatelských profilů. Ty si zobrazíte po kliknutí na jméno autora článku nebo registrovaného uživatele u komentáře nebo příspěvku ve fóru. Nyní uvidíte přehlednější informace o daném člověku, fotku, odkazy na jeho web a profily na sociálních sítích.

Můžete si zde tedy vyplnit informace o své osobě, klidně i s nabídkou svých služeb a odkazy.

Pod vizitkou najdete přehled příspěvků ve fóru, komentáře a články, pokud jste nějaké na webu publikovali.

Newlettery

Od počátku je na Maxiorlovi v různých částech webu uvedeno, že registrací dáváte souhlas k tomu, aby Vám byl občas zaslán oběžník s výběrem zajímavých článků nebo tipů na další weby. Nikdy jsem to nicméně nevyužil, což možná byla chyba. První newsletter totiž po řadě let odešel tento měsíc. S tím, že jeho odběr můžete odhlásit přímo odkazem v newsletteru nebo v editaci svého profilu. Není to o nic složitější, než kliknutí na odkaz.

O to více mě mrzí, že se našla řada uživatelů, kteří se na Maxiorlovi zaregistrovali, vyplnili si svůj profil, někteří si z toho udělali skoro malou firemní prezentaci, souhlasili s podmínkami registrace, ale přesto tvrdili, že tento web neznají, nikdy tu nebyli a obtěžuji je spamem. Někteří z vás, byť tu máte vyplněné účty, si na něco podobného stěžovali přímo mailem. Možná moje chyba, že jsem s oběžníkem začal až po letech.

Prosím, pokud trpíte děravou pamětí a vaše levá ruka neví, co dělá pravá, takže se někde registrujete a okamžitě to zapomenete, zkuste se nad sebou zamyslet, než někoho označíte za spammera a znepříjemníte mu tím život více, než jen pokažením jednoho odpoledne.

Zrušení nepoužívaných uživatelských účtů

V souvislosti s předchozím jsem se rozhodl zrušit staré uživatelské účty, ke kterým jste se za poslední rok nepřihlásili. Pokud chcete na Maxiorlovi stále zůstat zaregistrováni, stačí maličkost - přihlásit se a třeba se hned opět odhlásit.

Tento víkend zruším všechny uživatelské účty, které nikdo nepoužil více, jak jeden nebo dva roky.

Plánované úpravy

Už nyní mám v plánu několik dalších úprav souvisejících především s funkcionalitou webu. Prozkoumám možnosti přihlašování přes sociální sítě, AJAXové posílání komentářů a popřemýšlím, co se sekcí hostingů.

Máte-li návrhy na vylepšení Maxiorla, napište do komentářů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Profile picture for user koho

díky Honzo za všechny ty zajímavé články, co na Maxiorlovi vyšly. Mnohé z nich byly pro mne opravdu inspirací a posunuly mě někam dál. Ohledně obsahu mě napadlo, že by nebylo špatné, kdyby tu pravidelně vycházelo něco z tipů a triků pro Drupal - přeci jen máš na to téma obsáhlou knihu. A ne všichni uživatelé jsou pokročilí. To, co vám profíkům připadá samozřejmé, by třeba méně znalí Drupalisté uvítali s nadšením. Takže já bych se přimlouval za pravidelný seriál s krátkými tipy a triky pro Drupal. Nemusí to být nic obsáhlého. Na kolik týdnů by ti vystačila kniha 333 tipů?

Profile picture for user Jan Polzer

Díky za zpětnou vazbu. Tipy pro Drupal určitě budou zase pravidelněji. Já jen mám teď problém s tím, že jak připravuji knihu pro Drupal 8, tak už se mi nechce psát ještě tipy o tomtéž. Jen když mě napadne něco opravdu zajímavého. Ještě měsíc to tak potrvá.

Ostatně proto se tu objevují ve větší míře než dřív návody k WordPressu.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru