Novell uvádí SUSE Linux Enterprise Real Time 10

Společnost Novell oznámila dostupnost produktu SUSE Linux Enterprise Real Time 10, nejnovější verze svého open source operačního systému podnikové třídy, který je určen pro vysoce výkonné, časově citlivé a kriticky důležité aplikace provozované v reálném čase. Se systémem SUSE Linux Enterprise Real Time 10 mohou finanční organizace rychleji reagovat na měnící se podmínky na trhu a nové informace, dosáhnou větší spolehlivosti a předvídatelnosti aplikací a mohou identifikovat a eliminovat výkonově problematická místa. To jim umožní rozšířit okruh příležitostí pro generování zisku, zkvalitnit služby poskytované jejich zákazníkům a zároveň snížit náklady na počítačovou infrastrukturu. 
reklama

„Společnosti, které chtějí uspět na současných silně konkurenčních globálních trzích, musí být schopny rychle reagovat a poskytovat vynikající produkty a služby,“ řekl Roger Levy, senior viceprezident a ředitel Open Platform Solutions ve společnosti Novell. „Společnosti, které pomocí technologie jako SUSE Linux Enterprise Real Time 10 zkvalitní odezvu a dostupnost svých kritických služeb, budou schopny lépe soutěžit na trhu a zvyšovat své tržby.“

Technologie systému pracujícího v reálném čase umožňuje zákazníkům segmentovat části procesorového času pro prioritnější, kriticky důležité úlohy. Potom zaručuje, že je nepřeruší jiné systémové procesy a úkoly. To znamená, že tyto pracovní úlohy mají předvídatelný výkon v časově kritických prostředích. SUSE Linux Enterprise Real Time 10 je jediný open source operační systém podnikové třídy na současném trhu, který zaručuje provoz aplikací v reálném čase. 

Mezi vylepšení systému SUSE Linux Enterprise Real Time 10 patří nejnovější robustní technologie, jež snižují systémovou latenci a zvyšují předvídatelnost, například tzv. CPU shielding, přebírání priorit, spící zámky procesů (sleeping spinlocks), procesy přerušení, časovače s vysokým rozlišením a nejnovější technologie OpenFabrics Enterprise Distribution pro komoditní vysokorychlostní propojovací software OFED 1.2.5. Zákazníci tak získávají časovou výhodu proti konkurentům, která jim umožňuje vydělat víc peněz, nebo se vyhnout finančním ztrátám. Mohou také zvýšit dostupnost svých kriticky důležitých aplikací a zajistit plnění plánované a smluvně garantované úrovně služeb – a to při nižších nákladech na hardware.

Podpora partnerů pro SUSE Linux Enterprise Real Time 10

Na optimalizaci svých řešení pro SUSE Linux Enterprise Real Time spolupracují s Novellem přední poskytovatelé produktů pro zpracování datových kanálů, middlewaru pro posílání zpráv a javových aplikací fungujících v reálném čase. Jejich cílem je zajistit, aby zákazníci dosáhli nejlepšího možného výkonu a komfortu aplikací provozovaných v reálném čase. 

Prezident a generální ředitel společnosti Concurrent Gary Trimm řekl: „SUSE Linux Enterprise Real Time 10 je plně vybaven pro ladicí a analytické nástroje Concurrent NightStar*, takže umožňuje zákazníkům bez narušování v reálném čase sledovat chování aplikací v systému SUSE Linux Enterprise Real Time, identifikovat neprůchodná místa a optimalizovat výkon. Pomocí produktů NightStar a SUSE Linux Enterprise Real Time mohou zákazníci snadno a rychle identifikovat oblasti pro vylepšení svých obchodních aplikací a simulací. Těší nás, že u systému SUSE Linux Enterprise Real Time pokračuje naše partnerství se společností Novell. Společné úsilí obou společností je zaměřeno na obsluhu tohoto důležitého trhu.“

Viceprezidentka Client Software Group společnosti Sun Microsystems Laurie Tolson řekla: „Sun a Novell spolupracují na portování a optimalizaci platformy Sun Java Real-Time System pro SUSE Linux Enterprise Real Time, což umožní vývojářům získat dočasnou kontrolu nad spouštěním javových aplikací pod Linuxem. Kromě toho očekáváme, že tato spolupráce rozšíří výhody technologie Real-Time Specification for Java (RTSJ) na mainstreamovou distribuci Linuxu a odpoví na rostoucí poptávku po předvídatelných, standardizovaných počítačových systémech v různých průmyslových odvětvích včetně leteckého průmyslu, finančních služeb, průmyslové automatizace, telekomunikací a vědeckého výzkumu.“ 

Viceprezident společnosti TIBCO pro marketing produktů Jeff Kristick řekl: „Jako přední poskytovatel softwaru na posílání zpráv, který odpovídá kritickým nárokům těch nejnáročnějších zákazníků, je TIBCO přesvědčeno, že SUSE Linux Enterprise Real Time výborně doplňuje naše produkty jako TIBCO Rendezvous* a TIBCO Enterprise Message Service*. V současné době spolupracujeme s Novellem na zajištění podpory a na certifikaci našeho softwaru pro SUSE Linux Enterprise Real Time, abychom byli schopni dodávat vysoce spolehlivou, flexibilní a výkonnou platformu posílání zpráv.“

Prezident a zakladatel společnosti 29West Inc. Mark Mahowald řekl: „29West nabízí rychlé, účinné a nenáročné systémy streamingu a perzistentního posílání zpráv, které jsou specificky určeny pro finanční průmysl s vysokými požadavky na propustnost a nízkou latenci. 29West a Novell spolupracují na zajištění nejlepšího fungování produktové řady Ultra Messaging* v systému SUSE Linux Enterprise Real Time. Těšíme se na další vylepšení, která naši společní zákazníci jistě ocení.“ 

Ceny a dostupnost

SUSE Linux Enterprise Real Time 10 je nyní k dispozici za doporučenou cenu ročního předplatného 2 500 dolarů. Stávající zákazníci s předplatným systému SUSE Linux Enterprise Real Time mají nárok na bezplatný upgrade na SUSE Linux Enterprise Real Time 10. Další informace o cenách a dostupnosti najdete na adrese www.novell.com/realtime.

SUSE Linux Enterprise Real Time 10 staví na přednostech platformy SUSE Linux Enterprise. Jako další generace operačního systému pro otevřené podnikové infrastruktury je SUSE Linux Enterprise prvotřídně vyvinutá a maximálně interoperabilní platforma pro kritické aplikace na pracovních stanicích i v datovém centru. Systém SUSE Linux Enterprise Real Time je plně integrován s řešením Novellu pro škálovatelnou správu heterogenních prostředků ZENworks Orchestrator. Kombinace těchto dvou produktů přináší výhody nízké latence aplikací i datového centra. Další informace o řešeních SUSE Linux Enterprise společnosti Novell najdete na webové stránce www.novell.com/linux.  

O společnosti Novell

Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje infrastrukturní software pro otevřené podnikové systémy. Novell je lídr na poli linuxových operačních systémů pro osobní počítače i datové centrum a v oblasti softwaru pro zabezpečení a správu smíšených prostředí IT. Novell pomáhá zákazníkům po celém světě minimalizovat náklady, komplikace a rizika a umožňuje jim soustředit se na inovace a růst. Další informace najdete na webu www.novell.com.

Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 311 nebo na českých webových stránkách www.novell.cz. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pressroom.

Novell, SUSE a ZENworks jsou registrované ochranné známky společnosti Novell, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. *Linux je registrovaná ochranná známka Linuse Torvaldse. Všechny ostatní ochranné známky třetích stran jsou majetkem příslušných vlastníků.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru