Nové Office pro Mac budou vydány na konci roku. Verze pro iPad přijde dřív

Microsoft na konci tohoto roku vydá nové verze svého kancelářského balíku Office pro Mac. Jeho verze pro iPad by se podle všeho měla objevit ještě o pár měsíců dříve.

Reklama

Podle vedoucího Business Group v Microsoft Germany Thorstena Hübschena by se zprávy o nové verzi Office měly objevit během druhého čtvrtletí roku a finální verze je plánována na konec roku. Hübschen své prohlášení uvedl během rozhovoru s německým magazínem Computerwoche na CeBitu 2014.

Současná verze Office pro Mac byla vydána v říjnu 2010, a i když vývoj pro platformu Apple vždy zaostával za Windows asi o rok, nyní jsou mezi verzí pro Windows a Mac dva roky.

Microsoft původně měl v plánu vydat Office pro Mac na jaře 2014, avšak nyní je jasné, že tento termín nebude dodržen. Podle Hubschena za zdržením stojí reorganizace z roku 2010, kdy se tým vývoje pro Mac spojil s jiným týmem.

Předplatitelé Office 365 automaticky obdrží další verzi Office pro Mac jakmile bude hotova. Tento týden se objevily také informace o tom, že vývoj Office pro iPad byl urychlen a software by měl být vydán v první polovině roku 2014.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář