Nové informace o funkcích Office 15

Webový portál The Verge přinesl několik informací o nových klíčových funkcích jednotlivých aplikací kancelářského balíku Office 15.
reklama

První z nich se jmenuje Read Mode a je integrována v aplikaci Word. Read Mode automaticky zformátuje text do sloupců a odstraní z něj všechny elementy, které by mohly uživatele při čtení rušit. To by mělo značně pomoci uživatelům při čtení textu například na tabletech. Na Read Mode bude nabalena funkce Resume Reading, která automaticky vloží záložku do místa, kam uživatel v textu došel, takže může ve čtení posléze opět jednoduše pokračovat.

Microsoft přidal také dvě nové funkce zaměřené na zařízení s dotykovými displeji: Object Zoom, jenž uživateli umožňuje dvojitým dotykem prstu zoomovat dovnitř nebo vně obrázku a Expand and Collapse, který pomocí jednoho dotyku displeje skryje nebo zobrazí jednotlivé odstavce. Vylepšení se dočkal také Excel, u kterého najdeme novou funkci Quick Analysis Lens, jež uživatelům umožňuje rychle přistupovat k všemožným grafům. Co se týče PowerPointu v Office 15, u toho Microsoft slibuje mnohem jednodušší vkládání grafů z Excelu do prezentací (ty budou nově implicitně ve formátu 16:9).

A vylepšení se dočkají i Outlook a OneNote. První z nich do vínku dostane lepší správu několika emailových účtů a nástroj, který zobrazuje předpověď počasí. OneNote se pak dočká grafické úpravy ve stylu Metro, takže bude podporovat dotykové displeje. Jak je vidět, Office 15 přinesou velmi výrazné změny, kterých využijí především uživatelé tabletů a dalších zařízení s dotykovým displejem.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru