Nová zařízení od Apple možná přinesou čtečky na otisky prstů

Apple v tomto týdnu koupilo za 365 milionů dolarů společnost AuthenTec, která se specializuje na výrobu čipů pro čtení otisků prstů.
reklama

Apple tak za AuthenTec dalo o 60% více, než činí jeho současná tržní hodnota. Řešení AuthenTec využívají ve svých produktech například společnosti HP a Lenovo. Ještě v tomto měsíci AuthenTec uzavřel smlouvu se Samsungem pro implementaci své technologie pro čtení otisků prstů do smartphonů a tabletů korejské společnosti. V současné době není jasné, zda Apple bude technologie AuthenTecu integrovat do svých produktů, podle analytiků však nová akvizice Applu značí to, že by se společnost chtěla více uchytit ve firemním sektoru, kde jsou pokročilé bezpečnostní prvky často vyžadovány.

Koupi AuthenTecu musí ještě posvětit akcionáři a antimonopolní úřad. Apple se mimo jiné v rámci smlouvy zavázalo, že bude investovat 7.5 milionů dolarů jen do vývoje "2D senzoru pro otisky prstů, který by byl vhodný pro produkty Apple".

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru