Nová verze GTalk přinese videohovory na telefony s Androidem

Aktualizovaná verze GTalk bude nejdříve přístupná pro telefony Nexus S a následně pro všechna zařízení s Androidem 2.3 a vyšším. Problém však je, že v současné době mnoho zařízení postavených na Androidu 2.3 mezi lidmi není, kromě smartphonu Nexus S jsou to převážně tablety, na kterých v současné době video hovory podporovány nebudou. Video hovory budou moci mezi sebou provádět vlastníci podporovaných zařízení s Androidem a uživatelé desktopové verze Google Talk. Aplikace nabídne možnost současně psát přes chat a mít zapnuté video.
reklama
Google oznámil vydání nové verze aplikace Google Talk, která uživatelům Androidu přinese možnost videohovorů.

Zajímavostí pak je, že jakmile se uživatel při video hovoru přesune do jiného okna, video se zastaví (čímž se sníží zatížení připojení k internetu) a zvuk bude i nadále pokračovat. Po navrácení se do okna s Google Talk se opět zapne i video. I když je jistě pěkné vidět, že Google Talk konečně bude využívat předních kamer, které jsou na většině telefonů s Androidem, je jistě škoda, že si nové možnosti video hovoru mnoho uživatelů kvůli absenci Android 2.3 neužije.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru